Únor 2012

Kočky... a vůně jara

29. února 2012 v 20:26 | Míša***
Dneska jsem vyšla ven a ucítila jsem tu úžasnou vůni jara. Svítící slunce přeměnilo Kájovy oči na dvě zářící studánky, ptáci zpívali, slepice kvokaly a býci mi oblizovali ruce. Když jsem se vrátila domů, potkala jsem naše kočky, tak jsem si s nima šla nachvíli hrát, vzala jsem s sebou samosebou i psy.


Romantika ve špatnou chvíli

27. února 2012 v 20:22 | Míša*** |  Deníček
Dneska se stala jedna z mých nočních můr skutečností. Řekněme, že rovnou po škole jsem jela navštívit svého nemocného miláčka, načež jsem zjistila že má jen rýmičku, chvilku jsme sledovali seriály a řekněme, že zachvilku už nás nebavilo jen žvýkat popcorn a koukat na jak jsem poznal vaši matku a tak jsme se rozhodli si trošku zpestřit odpoledne.

Vzhledem k tomu, že jsem byla celý den ve škole, chtěla jsem se trošku umýt, tak zatímco Kája čekal, já jsem si zašla do jeho sprchy, která je sice hned vedle jeho pokoje, ale bohužel nejde zamknout, což ale dneska nijak extrémě nevadilo. Co mi ale stále nedá pokoj je to, co se stalo, až jsem vykročila ze sprchovacího koutu. Kája tam vtrhl se slovy, že jeho taťka je u něj v pokoji, pořád jsem nechápala, proč je z toho tak mimo. Myslela jsem si, že mi tím chce jen říct, že se mám obléknout, než tam půjdu. Každopádně to, co ze sebe vysypal následně, mě poměrně rozesmálo.

Mé zlatíčko se rozhodlo navodit atmosféru, svíčky by zřejmě ve dne nebyly tak účinné, romantické písničky na mě moc nepůsobí a čokoládovou polevu jsme bohužel nekoupili, takže no řekněme, že Kájův taťka vešel do pokoje zrovna ve chvíli, kdy kája prostíral na místo budoucího činnu (na svůj velký stůl) měkoučkou peřinku a řekl "hm, dobré", aby se pochválil za nalezení poměrně slušného, mmmm... jak to říci... večerníčku pro dospělé. Však to znáte některá okna jdou zavřít rychle a jiná zas ne a něco se zase poměrně dobře dá vysvětlit, ale svázaná asiatka na monitoru počítače, naštěstí ještě poměrně oblečená, už mezi to nepatří. Bohužel či bohudík jsem u té situace nebyla, ale řeknu vám, že bych chtěla vidět jak to probíhalo. Nicméně teď už se jeho rodičům do očí podívám jen s těží a myslím, že on taky.

Něco jiného je vědět, že ví, že spíte s jejich synem a něco jiného je VĚDĚT, že to ví.

Nekomerční Valentýn, no jistě!

14. února 2012 v 20:49 | Míša*** |  Deníček
Oba dva, já i můj milý přítel Kája jsme se letos dohodli, že z už jsme v poměrně vyspělé fázi vztahu na to, abychom si museli všímat svátků Valentýnů a podobných hloupostí. Políbit se 1. májá pod rozkvetlou třešní je klasika, ale tahat tady ještě nějaké cizí svátky, že nemusíme. Ale jak to tak dopadá, bylo mi hned od začátku jasné, že Kája na to kašle a že stejně přikluše s Kytkou a nějakou sladkůstkou, tak jsem si řekla, že trocha sladkostí neuškodí a zašla jsem do domu sladkostí a nakoupila krovky a takové jahodové gumové bonbóny ve tvaru srdíčka, zašla jsem pro jahodovou milku a pro to slibované kuře, které jsme si plánovali upéct. Po cestě jsem ještě v jednom obchodě narazila na nafukovací balónky ve tvaru srdce, tak jsem je přibrala taky.... a sečteno podtrženo, za tento valentýn jsme utratili přes čtyři stovky. Jasně.... bylo milé si říkat, jak kašleme na komerci a uděláme si valentýn hezky při svíčkách v pohodičce, že budem jen tak vegetit pod peřinkou.
No dopadlo to jinak. Kuře jsme připálili, což ale zvládla zachránit moje matička a můj pokoj vypadal podle K. Jako v romantickém filmu. Kytka byla růže a k ní Merci...On to má chudák Kája všechno tak za sebou, když den po valentýnu mám narozky a "musí" mi kupovat dárek. Já mu vždycky říkám, že spíš než drahý dárek mě potěší něco od srdce, či něco vyrobeného, ale on mi vždycky jen ofrkne něco ve smyslu, že se mi to kecá, když mi jde všechno, načež se s ním nebavím. Takže mám mizivou naději, že zítra se stane výjmečný den a on přiběhne s utrženou kopretinou (ačkoli tu v zimě asi jen tak lehce nenajde růst) a řekne mi, že jeho dárek je láska a pusa, ale zřejmě se mi to nesplní... život je fakt nefér :D

No a pár fotek z dneška:
Ačkoli peněz bylo utraceno dost, nějvětší radost měl K.asi z této výzdoby, protože už se mu nemusel dívat do obličeje.

Proč kluci musí dávat prkýnko dolů?

13. února 2012 v 18:26 | Míša*** |  Deníček
Dnska jsem tak přemýšlela. Proč existují ženy, kterým vadí, že muž po čůrání nesundá prkýnko zase zpátky dolů a proč neexistuje žádný můž, kterému vadí, že žena nechává prkýnko dole, když on si ho potom musí zvedat. Chápete to? Vždyť stejně tak by oni nám mohli vyčítat, že jim stěžujeme život... prostě mi na tom něco nesedí.

No každopádně, dneska jsem chtěla mluvit o nečem jiném, ani nevím, jestli jsem tady psala, že mám myš. Jo koupila jsem si myšku, už to bude snad měsíc. Ale ještě jsem jí nebyla schopná dát jméno. Asi to bude "prostě myš"


Všechno bude v pořádku

7. února 2012 v 21:06 | Míša***
Znáte ten pocit, kdy pokud si co 10 sekund pro sebe nepovíte: "Všechno bude v pořádku", tak asi zešílíte. Nepatřím mezi lidi, kteří mají hromady přátel. Kamarádky a podobně jsou pro mě zabitá věc. Každopádně, jak se dá přežít rozchod? Pokud nemáte to ramínko na vyplakání. Pokud nemáte ty lidi, kteří vám odvedou myšlenky. Jak ...? Asi budu v budoucnu přežívat s co deseti vteřinovým: "Všechno bude v pořádku."

Jak moc si přeji, aby to skončilo jako vždy tím, že to rozchod nebude, ale na druhou stranu už to nechci. ... Už nechci znovu zažívat ta dramata. Přesně, jak dnes řekl K.: "Co když na světě existuje nějaká holka, které by na mě nic nevadilo?"

Co když na světě existuje kluk, který by mě pochopil? Kromě toho, mám teď svoji myšku... nebyla jsem jí ani schopná dát jméno, skoro s ní nemluvím. Poslední dobou ale často mluvím s Matýskem, to je náš pes. Vždycky jsme si rozuměli.
Začínám šílet ze sebe samé,.. už si nerozumím, nevím co chci, a když to chci zabrání mi v tom moje závislost na čemkoli. Jsem závislá na svém místě ve škole. Nedokázala bych si sednout nikam jinam. Jsem závislá na všem, co mě obklopuje a nesnesu změnu.

Nevím, jak dlouho se sebou ještě dokážu přežít.

Jsem slavná :D

6. února 2012 v 21:13 | Míša*** |  Deníček
Fain. to trošku přeháním,...

Každopádně, dneska mi na blog napsala jedna slečna. Jestli může použít mou báseň na recitační soutěž ve škole. Konkrétně se jedná o Čím více máš, tím víc můžeš ztratit. Asi je to kravinka, ale polichotila mi :D

No jinak už mi přišly nějaké věci, co jsem si na aukru objednala za peníze od babičky za vysvědčení, což činilo 1000 Kč. Jo babička je blázen, ale rodiče to zase vyrovnávají s tím, že se učím pro sebe, že prachy nebudou. Krom toho, kdyby mi měli za každou jedničku dávat peníze, nedoplatili by se. No každpádně koupila jsem si ty nejkrásnější boty na světě.

Krom toho ještě sukni, dvoje punčocháče a jedno tričko, všechno to jsou značky. Ty boty jsou z USA, to tričko je New Yorker, Sukně Orsay, Punčochy Gate a ještě něco. Každopádně za pár korun. Věci jsou úplně jako nové, nemají jedinou vadu, jsou nenošené!


Už se těším, až příjdou ty botičky, co mi mamka slíbila na narozeniny:
No a kromě toho mi ještě mají přijt kožení legíny a rifle z new yorkeru, které jsem prosím koupila za 1 Kč, s poštovným za 46. No, myslím, že se to vyplatí. :D

Miluji nakupování z pohodlí domova :D Akorát pošťačka už nás musí mít plné zuby.

Zatracená Francouzka

3. února 2012 v 15:44 | Míša*** |  Hudba
Tak čistý mladý hlas, zajímavě zabarvený. Já tu holku prostě zbožňuji! Má jen 13 roků. Oproti originálu Adele, se této písně v podání Mariny nemohu nabažit. Ty vysoké tóny a ta její výslovnost, vyslovuje tak pěkně. Kromě toho jsem se do ní zamilovala. Chci mít přesně takovou dceru. Má dokonalé vlasy, a ty pohledy, co kolem sebe házela typu: Jste všichni moji.potkat ji naživo, tak okamžitě měním orientaci. Jen jsem nepochopila toho porotce, co jí ukazuje, ať se mu dívá do očí, chudáka ji rozptyloval. Okouzlila vás také natolik, že byste byli schopni ji bezváhání adoptovat, být té možnosti?

Marina Dalmas

ZDE NA YOUTUBE (nepovolují vkládání videí)

No a když už jsme u této písničky. Přezpívala ji také jedenáctiletá CONNIE TALBOT známá z podobné talentové soutěžě. Také famózní výkon, ale nemůžu si pomoci, Marina na mě působila tak magičtěji.

No a když už jsem u toho porovnávání, tato dvě slečny také přezpívaly Firework od Katty Perry... obě u mě ztroskotaly na refrénu, který podle mě moc nezvládly. Nějak nedokážu porovnat čí výkon byl lepší: Marina - ZDE. Connie - ZDE.

Jako další píseň, co můžeme v jejich podáních porovnávat je Set fire to the rain také od Adele.

MARINA

NA YOUTUBE
(Videa s Marinou nejsou povoleny vkládat)

Takže: ZDE

...............................................................................
CONNIE
NA ZÁVĚR, PÍSNIČKA ROLLING IN THE DEEP PŘEZPÍVANÁ TAK, ŽE MUSÍTE SLYŠET!
NIC PRO TY, CO NECHTĚJÍ PŘIJÍT O HUDEBNÍ SLUCH.