Mé nejoblíbenější písně aneb umělci, co by stáli za hřích

14. června 2012 v 21:58 | Míša*** |  Hudba
Strašně miluji hudbu. A nejen to... úplně nejvíce obdivuji lidi, co ji tvoří, co vytvoří věc fyzicky nehmotnou ze svých emocí a pocitů, ze svého rozpoložení, která vám ale dokáže způsobit větší rány než nejostřejší nůž na světě, ... Proto moc nemusím součastnou hudbu, protože mi připadá, že už málo která píseň v sobě má tohle to TO.

1. Bitter-sweet symphony - The Verve - (na youtube♪♪)

Tito Britové mají něco do sebe. Píseň z roku 1997... Když ji začnu poslouchat, nemůžu přestat :D. Videoklip mě naprosto dostává. Nevím přesně, co je na něm tak úchvatného, ale ta odhodlanost, smířenost a lhostejnost, která z něj srší dopadá i na mě. Sem tam si ji pouštím večer před spaním, a promítám si svůj bezohledný pochod ulicí...lépe se mi pak usíná. Jasně, tato skupina má i jiné písně, ale žádná z nich mě už tolik neoslnila. A ten text je taky úchvatný. Kromě toho tato píseň je součástí soundtracku mého velmi oblíbeného filmu The Cruel Intentions - Velmi nebezpečných známostí. Tak dokonale pasovala na konec toho filmu, jako by pro něj byla šitá. Nevím jestli to bylo tím koncem, nebo tou písní, ale musela jsem brečet. Vážně skvělý film. No Káju (mého přítele) zase tak nebral, ale i on uznal, že byl fain - no nebyla to žádná akční kokotinka.

No change, I can't change,
I can't change, I can't change,
but I'm here in my mold,
I am here in my mold.
But I'm a million different people
from one day to the next...
I can't change my mold,
no, no, no, no, no, no, no

2. The Pretty Reckless - Make Me Wanna Die (youtube♪)

Já nevím... možná je vážně Taylor Momsen jen tuctová děvka... ale já ji mám ráda. Je pěkná má zajímavý hlas.. co víc chtít.. všechny smysly potěšeny. Proč zrovna tato písnička? Ani nevím, je to první písnička, kterou jsem od nich slyšela a díky níž jsem si je zamilovala, tak trošku nostalgie...:D Ale třeba My medicine mám taky moc ráda.. vlastně snad úplně všechny...a taky se mi moc líbí, jak Taylor přezpívala Wonderwall od Oasis. na koncert Nirvany už asi nikdy nepůjdu, Metallicu jsem už taky párkrát prošvihla... takže teď je mým největším snem vidět na živo tuto skupinu, dokonce se mi o tom už i zdálo, sice se ten sen nakonec změnil na ..ehm... poněkud osobnější setkání s Taylor někde na autobusové zastávce, ale to už je jedno... to že v brzké době neplánuje navštívit naši českou zemi make me wanna die!

Taste me, drink my soul
Show me all the things that I shouldnt know

3. Heart-shaped box - NIRVANA (na youtube♪)

Jo... tato skupina mě také nutí chtít zemřít. Jelikož nepochopím, jak někdo tak dokonalý, jako Kutr Cobain mohl chtít zemřít. Záměrně jsem neuvedla asi nejznámější píseň Nirvany: Smells like teen spirit... prototže Kurt ji nesnášel (všichni chtěli, aby ji pořád hrál). Co na této skupině miluji? Raději se neptejte, protože to bych povídala až do nekonečna. Miluji Kurtův hlas, miluji jeho zmatená slova, která přez svou nesmyslnost dávají smysl, miluji, že měl dceru, miluji zvuky kytar v jeho písní, až budu umírat, tak chci slyšet jedině je. Kdybych měla složit život za znovuzrození kohokoli, tak by to byl on. Změnili mi život. A to je důvod proč nenávidím drogy... protože vzali Kurtovi život, nebýt jich, tak se ten vůl nezabil. Mmch. ten videoklip k té písničce je šílený...:D

I wish I could eat your cancer when you turn back

4. Boney M - Rasputin (na yotube♪♪)

No jo... mám to spojené s velmi zajímavým momentem, kdy má mamka naprosto na šrot s párty čepičkou a škraboškou tančila v hloučku Darkovičáku a chytla mého přítele, zatáhla ho mezi tančící ožraly a nalila mu do krku ze svého kelímku Metaxu se slovy: Začleň se do rodiny. Asi za hodinku ji taťka donesl v náručí domů, načež se ještě před náma stihla pozvracet na zahradě. A ten den mi Kája řekl, zlato, tvoji rodiče jsou úžasní. ... jo to teda jsou.
Jinak Rasputin byl nějaký milenec ruské carevny, který měl léčitelské schopnosti a léčil jejího syna. Zkončil opravdu zvláštně. Nejdříve ho chtěli otrávit, pak ho střelili několika ranami do zad, ale údajně zemřel až na utopení, když ho hodili do nějaké řeky... drsný chlápek. Dala bych si líbit, takového Rasputina.
Ra Ra Rasputin
Lover of the Russian queen
They put some poison into his wine
Ra Ra Rasputin
Russia's greatest love machine
He drank it all and he said I feel fine

Ra Ra Rasputin
Lover of the Russian queen
They didn't quit, they wanted his head
Ra Ra Rasputin
Russia's greatest love machine
And so they shot him till he was dead

5. Personal Jesus - Depeche mode/ Marilyn Manson (poslech♪♪)

Je úplně jedno, kdo z nich to zpívá. Ta písnička má něco do sebe...

Your own personal Jesus
Someone to hear your prayers
Someone who cares
Your own personal Jesus
Someone to hear your prayers
Someone who's there

6. R.E.M - Losing My Religion (youtube♪♪♪)

Jasně, Everybody Hurts.. jo, už to je nuda. Vezmeme si tedy druhý největší hit... :D.

I thought that I heard you laughing
I thought that I heard you sing
I think I thought I saw you try

But that was just a dream
That was just a dream

7. The House of Rising Sun - The ANIMALS (youtube♪♪)

Jo jo.. děsně stará písnička, ale taky děsně super... Ta zvířata věděla, jak tvořit hudbu.
Oh mother tell your children
Not to do what I have done
Spend your lives in sin and misery
In the House of the Rising Sun

8. I kissed a Girl.. Katy Perry

No jo, vzpomínka na letní tábor, ne že bych tam líbala holku - škoda, pochybuji, že jsem si tenkrát vůbec uměla přeložit název té písničky. Ale Hrála nám tenkrát na diskotéce... já nevím kolik mi mohlo být roků... asi 13. Byl to pro mě zážitek, na to, že do té doby jsem poslouchala jen kazety s Hurvínkem a Nirvanu a částečně AC/DC, Iron Maiden, jelikož mí rodiče jsou hard rockoví fanatici..:D

9. Lana Del Rey - Blue Jeans (youtube♪♪)

Asi známější je píseň Video Games... ale jak textově, tak melodií mě více zaujala tato píseň, zažila jsem s ní zase jedno ze svých odpolední naprosto mimo realitu. Taky to tak děláte, že jen ležíte, projíždíte youtube a myslíte na to, co by bylo kdyby a bloudíte ve svých fantaziích, pak zjistíte, že je skoro deset, večerka se blíží, do školy nic nemáte, ale kašlete na to, protože se nechcete probudit z toho snu... Tak prožívám poslední měsíc. Jo, miluji Laničku... je skvělá.

I will love you 'till the end of time
I would wait a million years
Promise you'll remember that you're mine
Baby can you see through the tears
Love you more
Than those bitches before
Say you'll remember, oh baby, say you'll remember
I will love you 'till the end of time

10. Gnarls Barkley - Crazy (YOUTUBE♪♪)

Zase jedna z těch, co mi připomínají jisté chvíle mého života...Bylo to asi před něco málo pod 10 měsíci, co jsem byla ... no řekněme trošku osamělá a celý den ve škole jsem jen poslouchala hudbu z mobilu. A dívala se kolem a představovala jsem si, co asi lidi říkají. Byla to celkem sranda... u některých. U jiných to zase bylo dost k pláči. Každopádně, toto byla jedna z písniček, které jsem pořád dokola poslouchala, když už mě omrzely typické rokovky. Pamatuji si dokonce, jak jsem ji vypínala před vstupem učitelky do třídy - před písemkou z češtiny... JO... to byly divné časy a historie se opakuje.

And it's no coincidence I've come
And I can die when I'm done

But maybe I'm crazy
Maybe you're crazy
Maybe we're crazy
Probably

11. Behind blue eyes - The WHO (♪♪♪♪)

Hm... prostě taková klidovka...
No one knows what it's like
To be the bad man
To be the sad man
Behind blue eyes

12. Metallica - Enter Sandman (youtube♪♪)


NO... Nothing Else Matters je vážně pěkná písnička, ale od té doby, co jsem se ji učila zahrát na kytaru ji spíše nesnáším... :D Krom toho, tahle je více živá. :D Takových citovek už má plné zuby, kromě toho, není to jedno, záleží na všem. Takže... tomuto já říkám Metallica:

Sleep with one eye open
Gripping your pillow tight
Exit: light
Enter: night
Take my hand
We're off to never never land

13. Muse - Feeling good (youtube♪♪♪)

Jasně... můžete se ohradit, že tato píseň nepatří do originální tvorby Muse, že ji jen přezpívali... no a co jako? Je to má oblíbená, stejně jako Hysterie a Neutron star Collision a všechny ostatní od Muse... protože jsou geniální.
It's a new dawn, it's a new day, it's a new life
for me
And I'm feeling good

14. Hole - Violet (youtube♪♪♪)

Tak jako, jasně, že Kurt by si nevzal žádnou slabotu, seci to, co předvádí Countrey Love v posledních albech je přinejmenším smutné, ale já dělám, že vydala jen to jedno... :D V zájmu úcty ke kurtovi...

when they get what they want they never want it again
go on, take everything, take everything i want you to

15. Alice in Chains - Man in the box (youtube)

Jo... co je grunge to je moje... :D Ale nikdy nebudou lepší než Nirvana... to nikdo. Poněkud úsměvný text...:D
I'm the man in the box
Buried in my shit
Won't you come and save me, save me

16. Eurythmics - Sweet Dreams (youtube♪♪♪)

Sice tu písničku mám raději v podání Marilyna Mansona, ale uvádím s původním autorem, jelikož si zaslouží můj obdiv za vytvoření takového klenotu :D Přezpívat to a vypadat u toho jak obluda ze záhrobí umí každý ..:D
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of them want to get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

17. Blondie - One way or another (youtube)

Písnička mého dospívání... :D Pamatuji si ty časy, kdy jsme ještě bydleli v bytě a já měla ten malý pokojíček, o prázdninách jsem si vždycky otevřela okno, vzala do ruky kytaru, nebo hřeben a předstírala, že hraju, nebo zpívám, nebo jsem zpívala a u toho jsem dělala šílené kreace... :D Doufám, že mě nikdo neviděl :D Chybí mi ty otravné babky, co chodily po baráku a nutily mě ztlumovat rádio...:D Chybí mi :D ... Chybíte mi :D

18. Queen - Miracle (youtube♪♪♪)

Strašně moc miluji Queeny... proč všichni, co mám ráda musí být mrtví, je to otravné. Uvádím zde tento song, jelikož ho mám spojený s Kájou ♥. Když jsme se začínali u nás scházet, neměla jsem ještě anténu na televizi a tak jsme si pořád dokola pouštěli DVD Queenů i s videoklipy. Rozhodně vedla Hard Life, I want to break free A nejvíce tato: Miracle (zázrak), v jejímž klipu vystupují malé děti, předvádějící Queeny, roztomilé. Miluji je.

The one thing we're all waiting for is peace on earth - an end to war
It's a miracle we need - the miracle
The miracle we're all waiting for today

No to pro dnešek stačí, jsem už úplně vyštavená... jdu spát.
A jedna taková roztomilá na konec... nepatří mezi mé oblíbené,... ale je taková děsně milá..:D
Her boyfriend's a dick; He brings a gun to school and he'd simply kick my ass if he knew the truth; He lives on my block; He drives an Iroc; But he doesn't know who I am and he doesn't give a damn about me.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lola-J Lola-J | Web | 14. června 2012 v 22:07 | Reagovat

Zdravím, :)

chtěla bych se všech holek, které tu jsou, zeptat, zda-li nekterá z vás má zájem o džíny s těmi mašličkami po bocích - čistě nové. :)
https://s3.amazonaws.com/luuux-original-files/bookmarklet_uploaded/401426373_595.jpg
Vnější délka kalhot je 87 cm, obvod stehna zhruba 50 cm, boky 90 cm a pas přibližně 76. Cena je pěkná.
Pokud byste měla některá zájem, napište mi buď na facebook nebo na mail: Lola-J@seznam.cz. Je to celkem rychlo-nabídka! :)

Lola-J

2 Siwa Siwa | Web | 14. června 2012 v 22:43 | Reagovat

Poslech prvních dvou písniček a jsem rozhodnutá poslechnout vše, ale čas asi není můj přítel, proto se tahle stránka seznámila s mými záložkami, kde teď leží a čeká na otevření zítra, až mé uši nebudou unavené z poslouchání desítek jiných písniček a oči unavené z dlouhého dne. :-) Zajímavý článek a po zběžném pročtení musím říct, že dost jich znám a chápu, proč na tomto seznamu jsou. :-D Ještě jednou chválím článek, líbí se mi.

3 Ell-e Ell-e | Web | 14. června 2012 v 22:52 | Reagovat

Tak pěkně se to rozjíždělo a Katy Perry tomu dala přes hubu. :D Ne, sečteno a podrženo - pro mě jsi slečna s řádnym vkusem. :) (Jo, až na tu Katy.. :D) Třeba ten Man in the box je neskutečně úžasná záležitost. A bitter-sweet je prostě klasika.

4 Daysy Daysy | E-mail | Web | 14. června 2012 v 22:58 | Reagovat

Vybrala bych si. x)

5 Molly Molly | Web | 17. června 2012 v 12:16 | Reagovat

[3]: tak jako souhlasím :D

jedničku mám zprotivenou, protože ji vždycky strkaj jako pozadí do nějakýho trapnýho filmu při nějaký rádoby dramatický scéně... je to dobrá písnička, bratr ji chce na pohřbu, ale mě se prostě moc ohrála! jinak mám dost podobný vkus - The Pretty Reckless se mi zalíbilo docela nedávno, ale musím říct, že spoustu písniček od nich jsem si fakt zamilovala. Taylor Momsen nekomentuju. Řekla bych, že to jak se chová a oblíká je pouhá recese. Chce šokovat a to se jí daří. Nemůžu se na ní koukat vypadá jak kurva :D ale pořád lepší než ty loutky, který jen plní příkazy svých manažerů. Potom Nirvana - jsem blázen do Kurta. R.E.M. , Crazy, Metallica, Hole, Alice in the chains a Miracle mám taky docela ráda.

6 Solomon Rispolo Solomon Rispolo | E-mail | Web | 17. června 2012 v 12:43 | Reagovat

Personal Jesus je podle mě nejlepší od Johnnyho Cashe... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama