Červenec 2012

Kájovo Kotě

29. července 2012 v 12:07 | Míša*** |  Fotky
No, to bych nebyla já, kdybych dokázala v tajnosti udržet dárek přes měsíc, před někým, koho vídám každý den :D. Nic mi nedělá větší radost, než někoho, na kom mi záleží, obdarovat něčím, co jsem pro něj vybrala a na co jsem si našetřila peníze. Kája má sice narozeniny až 17. srpna, ale já jsem mu jeho dárek už dala. Stačilo mi těch 14 dní, kdy jsem se strachy klepala, že se zase prořeknu, jako loni s tou kytarou, co jsem mu dala k vánocům :D

Letos jsem poprvé měla práci, za kterou jsem dostávala peníze. Umývání oken na benzínce... no a jelikož jsem si za to nějaké ty penízky našetřila, rozhodla jsem se, že mu koupím něco užitečného a ne nějaké blbosti, co stejně, jako všechny epizody Červeného trpaslíka a knížka o hororech a cd AC/DC bude ležet na poličce a tvořit poněkud dražší ozdobu. Taky jsem koukala do budoucna a říkala jsem si, že kdybychom spolu třeba vydrželi ještě nějaká ta léta :D Tak bude fain, když si naše zážitky zdokumentujeme a rozhodla jsem se mu koupit foťák. Sice mám raději značku Canon, protože má neskutečně pohodlné ovládání...ale nakonec jsem se rozhodla jinak, je to v celku obyčejný Samsung, z počátku nám trvalo, než jsme přišli na to, jak se efektivně ovládá a co se musí všechno nastavit, aby dobře fotil, ale už jsme se s ním sžili. Není to nic extra, ale pěkné a ostré fotky se s ním pořídit dají a to mu zatím pro začátky bude muset stačit :D

Mé prvotní obavy, že to není zrovna dárek, který by Kája ocenil, se rozplynuly okamžitě po tom, co s nadšením začal fotit všechno kolem sebe, včetně svého deodorantu a plesnivého chleba, co jsme našli v nějaké mojí zapomenuté tašce u něj doma ještě z konce školního roku :D No a já jsem si konečeně vyfotila jeho koťátko Filípka. Takže jedny z prvních fotek pořízených jeho foťáčkem:

Malba na zeď aneb Jak si vylepšit pokojíček :D

27. července 2012 v 16:53 | Míša*** |  Kreslení
No, co dodat...:D Prázdniny ve znamení práce - nebo zábavy? Nějaké ty dny to zabralo...:D ale výsledek snad stojí za to :D Vše podle předlohy, samozřejmě.

A co máte na zdi vy? :D

Zatracení konzervativci!!!!

27. července 2012 v 15:23 | Míša*** |  Deníček
Teď jsem narazila na velmi zajímavý článek. Nevím, zda víte, ale v blogovém světě se blogy dělí na takové dvě základní kategorie.
1. Autorský klub (všechny blogy, které vyzařují jakousi kvalitu a dostat se mezi ně, znamená pro některé dosažení nirvány, či co...)
2. všechna ta ostatní hovna, co neprošla kritériemi, nebo ti co čekají na přijetí

No a každý týden se do tohoto osvíceného klubu přijímá nový člen, jehož přijetí schvaluje jakýsi hlavní blogový osvícený. A právě o jeho kvalitách se teď začalo dost silně diskutovat po tom, co přijal do ráje jednu slečnu, kterážto jaksi pobuřuje ostatní členy svou údajdnou arogancí a nedostatečnou kvalitou, která se prvotně projevuje tím, že jejím snem je být hubená, nezvládá gramatiku a sex jí není cizí.

Ok, asi budu nucena i přes svou otevřenou mysl uznat, že tato slečna v autorském klubu nemá co dělat a ten, co jí dovolil vstoupit musel být asi zhulený, ale přesto mi na lidech, co ji odsuzují, vadí jedna věc.

Ona totiž slečna napsala článek o ženském každoměsíčním trápení při menstruaci. Nic dlouhého, nějaké rady. Ale napsala tam větu, cituji: "Nejlepší je podle mě hupsnout do postele, příteli říct ať si ho vyhoní a vy si pustíte nákej pěknej film." Ok, asi všichni nejsou schopni připustit si, že když s někým už nějaký ten měsíc jste, nemůžete si pořád hrát na romantiky a říkat... och, zlatíčko, teď ne... víš, zrovna mám své dny, ale můžeme se mazlit a bla bla bla...

Upřímě řečeno, když ze mě teče krve jak z prasete při zabíjačce a mám nervy na spadnutí a nejraději bych, aby všem okolo mě tekla krev taky ato nejraději ze všech otvorů i z těch, co ještě nemají, budu přeci jen raději, když má láska strčí svou chloubu spíš do fantazie s nějakou prsatou blondýnou a její ještě prsatější zrzavou kámoškou, než do mě. A co,... sakra lidi, některé věci se pořád nemusí obalovat do publiku přípustných sraček, aby mohly být řečeny.

Takže OK, klidně si ji kritizujte, jak je moc arogantní a neumí psát a bla bla bla... ale jednu věc nechte být, ... a to její prostořekost, protože to by měli dělat všichni lidi a ne pořád mlžit a žvatlat nesmysly.

Stejně tak by měly mít ženy dovoleno chodit na veřejnosti na hoře bez, když mohou chlapi, proč ne ženy...není to diskriminace? A kromě toho... sexuálni pud je a měl by být, pokud chceme zachovat lidskou rasu, velmi silný, tak proč ho pořád skrývat?

Fotky, které miluji ♥

24. července 2012 v 20:51 | Míša*** |  Fotky
V procházení starších fotek jsem naprostý odborník... po všech těch zkušenostech. :D Když se mi zasteskne po tom jaká jsem bývala, nebo s kým a kde... tak náš Canon mi obstaral narvané složky plné vzpomínek.A našla jsem pár mých oblíbených

Vzpomínka na nalezeného peršana "Hnusíka"...chybíš mi ♥
Leontýnka, jako kotě
Jasmínka (leontýnčina maminka) jako kotě
západ slunce na kolečkáčích
panenky pro Karlíka :D
mé očko, když jsem žrala stmívání :D
Sedmikrásky
mé kalhoty ve třinácti
Hnusíček :D
Pravdivé rčení...:D
Můj medvídek, co se sám fotil :D
Návštěva té požehnané země...
Stromy no
Vyhraná nejdelší hra mého života :D
Mé skvělí "zamilovaní" kamarádi
Jediná fotka, na níž je můj starý pokoj... to jsem ještě byla platinová blondýna, zmoudřela jsem :D

Venčení šelmy - Jasmína

24. července 2012 v 20:05 | Míša*** |  Fotky
Má další gaučová záležitost v prostřed rozjímání nad tím, jak je venku hezky...zdrhla, no...:D
Váš názor? Já asi budu vražďit! :D

24. července 2012 v 17:46 | Míša***
Znáte takové ty matematické příklady, co se řeší na internetu a pod nimi je půlkilometrová diskuse?
No tak dneska jsem narazila na tento (zde: http://9gag.com/gag/4840184)

48 : 2 * (9 + 3)

samozřejmě nebyl žádnou vyjímkou a lidé pod ním se hádali, zda správný výsledek je 288 nebo 2.
A když jsem si tak pročítala tuto duchaplnou diskusi, narazila jsem na komentáře, které mi naprosto braly dech.
Abych to vysvětlila... správný výsledek je 288

48 : 2 * (9 + 3) = 24 * (9+3) = 24 * 12 = 288
nebo, chcete-li
48 : 2 * (9 + 3) = 48 : 2 * 12 = 24 * 12 = 288
případně se to dá spočítat jako
48 : 2 * 3 * (3 + 1) = 24 * 3 * 4 = 288

No a ti lidi, co tvrdili, že je to 2, normálně nadávali těm ostatním, že jsou naprosto hloupí, že závorka má přednost a učí se to na základce, že by to zvládlo i dítě v mateřské školce, že si máme zapamatovat, že má rád sendviče bez sýru, až budeme pracovat u pultu v Mcdonald´s...ano závorka má přednost, ale ne ve smyslu, že všechno kolem ní má přednost spolu s ní... ta přednost spočívá v tom, že to, co je UVNITŘ závorky vyřešíme jako první, tudíž sečteme 9 a 3 a poté už tam žádná závorka není. Další, čím argumentovali, je, že si můžeme děleno přepsat na zlomkovou čáru... nic proti tomu nemám, ok, ale i tak to výjde 288, protože ten zlomek se stane pouze z 48 a 2... bude to čtyřicet osm polovin a po té už se to bude násobit tou závorkou, tedy dvanácti...:D

Takže výsledek 2 by byl v případě, že by počáteční příklad zněl:
48 : [ 2 * (9 + 3) ]
Ale tak to není, protože tam ta další závorka, která by udávala přednost není a tudíž, vzhledem k tomu, že násobení a dělení jsou na stejné úrovni, postupuje se od leva do prava. Nic z nich nemá přednost.

A pokud tomu i teď nerozumíte, jistě víte, že dělit dvěmi je to stejné jako násobit jednou polovinou... proto lze to : 2 úplně zaměnit za * 0,5, tzn:

48 *0,5 * (9 + 3) = 48 * 0,5 * 12 = 288

Takže je mi líto, ale výsledek "2" je opravdu špatně!!! A ti lidi, co tvrdí, že by to zvládli školkátka, tak by se do té školky měli vrátit, protože je to tam asi špatně naučili :D

Návrat v čase... protože proč ne...

24. července 2012 v 13:31 | Míša*** |  Deníček
Stává se vám to taky? V klidu si žijete, probudíte se ráno do na první pohled zcela rutinního dne. Zhlédnete pár dílů vašeho oblíbeného seriálu, protože zrovna není co na práci, projedete emaily... a pak vás napadne ta pitomost kouknout na stránku číslo 11 v doručených a vrátíte se ve svém životě o zdánlivě pouhý 1 rok zpátky a uvědomíte si, že už si to nepamatujete. Že už to dávno nejste vy. Že teď jste někdo úplně jiný a nevíte, jestli to je dobře nebo ne, načež si přestanete nalhávat, tu nerozhodnost a připustíte, že je to špatně.

Nic není tak těžké jako odhodlání pokračovat v nečem, co jste za sebou zanechali bez špetky naděje, co jste brali jako hotovou věc, ale zjišťujete, že vám to stále vrtá hlavou a nemůžete žít bez toho, že tomu uštědříte poslední úder.

Jen bych prostě nachvilku zase chtěla být ta neoškatulkovaná holka. Chtěla bych zase nosit svoje veverčí copánky, být nepolíbená a mít možnost udělat věci jinak... někdy stačí změnit jedno slovo ve větě a celý váš život může vypadat jinak. A kdybych mohla ve svém životě změnit jediné slovo, vím přesně, které by to bylo, je to slovo, jenž změnilo můj pohled na verbální projevy... jedno "ne" a všechno se změní, jen jedno slovo... pár vteřin.

Možná je zbytečné se tím zpětně zabývat, ale když vám už nic jiného než vzpomínky nezbyde? Je fain zavzpomínat, horší je potom vstát ze židle a přiznat si prohru. Snést dolů špinavé nádobí, posekat trávu a pak opustit nalhané myšlenky a začít žít v tom, co mám. Není to tak, jak jsem vždycky chtěla. Ale tak to prostě nebývá. Člověk si nevybere. Může si myslet, že všechny ty hrozné věci, co se dějí kolem něj, se ho nikdy týkat nebudou, nebo na ně být připraven.

Co je lepší, to nevím...Svět se zbláznil aneb článek pro bulimičky

10. července 2012 v 18:15 | Míša*** |  Hudba
Člověk aby se bál chodit na youtube....:D Jednou tam snad najdu Justina Biebera, jak přezpívává Nirvanu, to by, přísahám bohu, byla má smrt. Dobře, to je na chudáka Miley Cyrus zpívající po boku Joan Jett, která mě dneska rozhodila, trošku moc tvrdé přirovnání, ale k sakru. Ok... už si zaspívala Smells like teen spirit, čímž změnila můj neutrální postoj k ní na: "Jediným mým životním cílem je našetřit prachy na letenku a jet tě uškrtit"...tak ať už k sakru dá pokoj, ale né, ona musí rýpat i do The Runaways a dokonce zpívat po boku samotné Joan Jett. Kdybyste viděli to video...

No, ostatně, koukněte se, jak Miley ničí Nirvanu (a co to má k sakru na sobě? ...nikdo, kdo získal slávu díky Disneymu a má své oblečení poseté flitrama a tváří se rádoby rockově, ale není...nemůže...tohle ZPÍVAT. Ať si zůstane u toho svého Hannah-montačení a nedělá infarktové stavy lidem se srdečníma chorobama.) Pochopte, ona má všechny ty pohyby a rockové výrazy naučené, nejde to z ní a pak to taky tak vypadá, motá se tam jak jelito a snaží se napodobit něco, čemu nešahá ani po kotníky:


No a pokud jste ani po tomto nezvraceli, můžete otestovat sílu vašeho trávícího ústrojí na tomto:
A všiměte si, jak publikum ožilo po tom, co zazpívala Joan... a není vůbec divu, vždyť Miley u toho zpěvu vypadala spíš, že se jí nutně chce na záchod a má nějaký ošklivý tik v obličeji a to nemluvím o tom podivném tanci, co předvedla...

No sečteno podtrženo. Tato cukrová panenka má asi moooc ráda kontrast, protože vidět tuto rozmazlenou Disneyovku s nacvičenýma pohybama u zrcadla vedle Joan, která si tvrdě cestu ke slávě prosekala a slyšet ji zpívat Kurta Cobaina, a necítit v tom tu neshodu, to je jako tvrdit, že zebra je jednobarevná...fakt nemožné.

No a teď ještě takový malý dodatek. Nechci tvrdit, že je Miley nějaká špatná, živí se jako zpěvačka, ok, ale ať si zůstane u toho svého, co jí získalo její fanynky a nesnaží se oslnit i druhou půlku světa, co nemá místo mozku cukrovou vatu, na to tady jsou, vždycky byli a snad i budou jiní lidé.

Chlapi jsou prostě hovada....

2. července 2012 v 18:56 | Míša*** |  Deníček
Pseoudoerotická atmosféra mé nové "práce" mě dostává do kolen. Celý den poslouchat oplzlé řečičky chlápku, kteří nikdy nebudou mít na holku, jako jsem já. Myslela jsem si, že se mi to bude líbit.

Dělat oči na muže středního věku a nechat je slintat přitom, co jim budu z čelního skla seškrabávat rozpláclé mouchy a ptačí hovna, ale není to zase tak super.

Fain...sice musím uznat, že jsem si vydělala průměrně 100 Kč za hodinu a pracovala jsem 11 hodin, což činí poměrně slušnou částku na užívání si toho týdne bez Káji (nebo na jeho narozeninový dárek - ještě nevím :D), každopádně po dnešním dni se cítím vážně hrozně.

Nejlepší byl kluk, asi kolem dvaceti. Prý: "Okna umýt nechci, ale mohla bys mi ho vykouřit?", zklapnul, když jsem odpověděla: "Tak jo, za tři stovky" a měl pohled jako štěně, co se vysralo pod stůl a čeká až to páníček zjistí.


Nejen, že jsem utahaná, špinavá a je mi špatně z celodenního fetování benzínu, ale hlavně utrpěla má psychika. Připadám si jako děvka. Ne, že bych se nějak nabízela, prodávala, nebo podobně... ale ti lidi se tak ke mě chovali. Našli se normální, kteří mytí oken s upřímnou radostí a starostí o čistotu jejich "zlatíčka" přijali a pak mi dali 10 Kč, což sice není zrovna malá částka, za dvacetsekund práce, ale budiž... pak tu byli ale tací, co chtěli výslovně umýt jen přední sklo a nejlépe dvakrát, ať se jeho kamarádi uvnitř pobaví a potom mi zásadně do ruky dali mince stříbrné, což mě urazilo, protože to nebyl plat za umytí okna, ALe za můj výstřih.

Další skupinu tvoří lidi mi nejvíce nepříjemní. Nenápadní chlapíci, kteří přijali nabídku a poté mi vtiskli do ruky padesátku a když jsem jim chtěla vrátit, podívali se na mě, v tom lepším případě do očí, jak na největší socku světa... Ale ne slečno, to je dobré...

Další ignorantští kreténi, které nesnáším, jsou ti, co už z dálky mávají, jak pitomí, že se k nim nemám ani přibližovat, nebo bleskově vystrčí hlavu z okna a řvou "jen nééé", jako bych je chtěla propíchnout vidlemi, přitom se jich nikdo na nic neptal, je to taková urážka. Kdyby počkali pár sekund, dostalo by se jim otázky a až pak by mohli něco odmítat, nejlépe slovy: "Ne, DĚKUJI" a né: Hlavně néééé, néééé, kroucením ruky, nebo vražedným podhledem.

Úplně nejlepší byli týpci - dohromady čtyři, kterým jsem nabídla umytí jejich špinavého mazlíčka, odmítli a když pak kolem mě procházeli, dali mi prachy, jako že prý za snahu. Co to jako má být, Charita?

Závěrečné shrnutí zní: Ti nejoplzlejší kreténi mi dali jen 3 koruny nebo nic... ale keců měli na rozdávání dost.
Ženské přijímaly mé nabídky méně, než chlápci. Což dávám za vinu svému pohlaví. A od teď nesnáším muže ještě více než předtím... jsou to jen sexistická prasata... a jsem utvrzena v tom, že ženy jsou lepší. Dneska tam byla dokonalá...Ta kdyby se tam postavila místo mě na 10 minut, tak má více, než já za celý den. Dokonalé dlouhé vlnité černé vlasy, štíhlá, modré oči, dlouhé rovné nohy...a ten úsměv. Vypadala jako Megan Fox, ale mnohem skutečnější. Umýt jí auto by byla klidně poslední věc, co bych udělala :DJo, zítra znovu od 6ti do 5ti. Už se nemůžu dočkat...ale potřebuji nechat vykastrovat Sofíi, tak musím makat... holt, co nadělám.