Červen 2013

Skrytý nepřítel

4. června 2013 v 19:34 | Míša*** |  Deníček
Už několik dní se zaobírám myšlenkou, zda opravdu chci uvěřit, že svět není tak růžový, jak by se mohlo mé naivní maličkosti zdát. Za tu krátkou dobu, co obývám na téhle planetě, jsem se stihla naučit hodně věcí, zažila jsem mnohé zklamání, nespravedlnost a pocit bezmoci, ale to co se stalo nedávno nedokážu vstřebat.

Jednoho dne jsem si to šinula po chodníčku domů a na naší zahradě jsem narazila na našeho kocoura s obrovskou dírou na břiše. Myslela jsem si, že se popral s nějakým kocourem, nebo spadl na nějaký ostrý předmět, okamžitě jsme ho museli odvézt k veterináři, který nám po dvou hodinách čekání oznámil, že našeho miláčka někdo postřelil ze vzduchovky a to dokonce dvakrát. Zaplatili jsme nehorázné peníze za operaci, antibiotika a další léky. K nezaplacení ale musel být můj pohled, když mi došlo, co to znamená. Někdo z našich sousedů, lidí, které denně vídám na ulici, na zastávce a jezdím s nimi autobusem, a z těch lidí, kteří se mi odvažují říkat "Dobrý den" přímo do očí, někdo dokázal postřelit živou bytost, zvíře, které někomu patří a jehož je miláček. Arný je můj kocour už něco kolem půltřetího roku, našla jsem ho po cestě ze zastávky ještě jako malé kotě a slíbila jsem mu, že se o něj budu starat. A jak to dopadlo?

Svět není zlý, to ti lidé v něm jsou. Oproti zvířatům jsou ale podlejší, neboť tu zlobu v sobě dokáží skrývat. Co se týče morálních hodnot, někteří jedinci by možná zasloužili, aby někdo tou vzduchovkou postřelil je. Možná by se z toho poučili a pokud ne, ráda bych je sledovala, jak pomalou a bolestivou smrtí odchází z tohoto světa, neboť to je jediný dostatečný trest, kterým bych ocenila takovýto typ jednání.

Upřímně je mi na zvracení z představy, že člověk, co toto udělal bydlí jen pár desítek metrů ode mě a hodlám udělat jistá opatření a provést jistý výzkum, abych přišla na to, kdo to byl a použila vhodné činy k vyjádření mé nejhlubší nenávisti.

Zároveň bych tímto chtěla zavzpomínat na mé již ztracené kocourky Pítýho, Kukíska a Boneyho... Je mi do pláče, když si představím, že mohli skončit takto, že někde dlouho trpěli před smrtí, že v podstatě neměli tolik štěstí, jako Arný a už se nevrátili domů, kde mohli nalézt pomoc nebo přinejmenším pohlazení a pocit lásky, s níž jsme nešetřili.
Boney .............................................................Kukísek ..................................................Pítý

Mám dvě kočky, Sofií a Arnýho a hodlám udělat příslušná opatření, aby v tomto stavu setrvali i nadále a pokud jim někdo ublíží, tak přísahám, že ho najdu a řádně mu objasním, co to znamená zahrávat si se mnou.