Srpen 2013

Nevěrná ryba

17. srpna 2013 v 15:17 | Míša*** |  Deníček
Ještě že kočky nemají své dny, nedokážu si Sofí představit více nervní, než byla dneska :D. Doufali jsme, že když ji necháme vykastrovat, stane se z ní mazlíček, ale to byly jen plané naděje. :-) Dneska seděla u jezírka a lovila naše rybičky, kupodivu místo, aby jich ubývalo, narodily se další 3, zvláštní je, že vůbec nevypadají jako děti svých rodičů, mají jiný tvar i barvu... Kdybych měla jen o trošku bujnější představivost, asi bych tvrdila, že ta ryba byla nevěrná. . . hezky vyskočila z jezírka, odcupitala k sousedům a udělala nějakého kapra velmi šťastného... i když to by byla dvojitá blbost, sice si nejsem jistá, jak přesně se rozmnožují ryby, ale zřejmě to nebude probíhat podobně jako u vzduchdýchajících jedinců. No kdoví, přes biologické postřehy je u nás mamka :D Dneska, mi vyhodila do popelnice dvě myšky, co sofí ulovila, dříve než jsem si je stihla vyfotit, se slovy, že už jsou jedovaté. :)

Mamce konečně vykvetl ten leknín, co dostala na narozeniny :-)

Udělala jsem další kraťasy :-)

Modelka Mates

Perfektně ukrytá Sofie (asi o 3 sekundy později mi zaútočila na mobil :)

A sofínčin poslední úlovek

Konečně jsem si koupila odpadkový koš, ještě se musím naučit ho používat, protože odpadky jsou po celém mém pokoji, kromě toho koše... chjo... kdo uklízí o prázninách.

Prázdninové plnění snů

16. srpna 2013 v 16:58 | Míša*** |  Deníček
Ne, nejela jsem k moři, ani jsem neskočila z letadla s padákem, nepotápěla jsem se na korálových útesech ani jsem neochutnala smaženou kobylku...

Koupila jsem si barvičky na textil. :-) Sice zatím jen zelenou, bílou a zlatou, protože to je děsně drahé... :-) Ale už teď vím, že to byla nejlepší koupě za tyto prázdniny. :-) Zatím jsem sice zvládla jen přetvořit své staré jednobarevné tričko a to ne zrovna kreativním způsobem, ale vždycky jsem chtěla tričkou s The Pretty Reckless.... tak teď ho mám. Ale plánuji velké věci. (Takže vím, jak to dopadne,... za 2 roky vyhodím nepoužité prošlé barvy do koše) :-)

No a taky jsem začala krášlit kraťasy a poté je prodávat. Na to, že to trvá teprve 3 dny, tak jsem pyšná, že jedny už jsou prodané.. :-) Taky si za to neúčtuju kdoví jaké sumy, zaprvé proto, že nejsem žádný zloděj, no a pak taky... netuším, jak dlouho ta má práce vydrží v celku :-) Takže asi tak. :D


Jo... A taky jsem si trošku překopala pokoj, jak mám ve zvyku, ale myslím, že už je to finální verze :-) ve stylu klidu a pohody, protože ty dvě věci, si myslím, v maturitním ročníku budou potřeba :-)

Srdce na dlani :-) doslova

4. srpna 2013 v 11:49 | Míša*** |  Deníček
Včera jsem si to šlapala do kopce na kole a mířila jsem na grilovačku za kamarády, když jsem si všimla na cestě malého sraženého ptáčka. Neuměl létat a vypadal dezorientovaně. Tak jsem s jednou rukou na řídítku a s jednou rukou plnou tohoto opeřenc vyrazila zpátky domů, kde taťku málem odvezli, když viděl další zvíře, co jsem si dotáhla. Mamka mi ho chvilku pomáhala hlídat, než se vzpamatoval, aby nám ho nezakously kočky a pak roztáhl křídla, doletěl na nejbližší strom a tam seděl a seděl... Dál jsem jeho osudy nezkoumala, protože jsem měla v batohu výborné grilovací klobásky a pusu plnou sbíhajících se slin, ale věřím, že se vzpamatoval a teď se mu daří dobře :-)

Byl to úžasný pocit, když jsem cítila v dlani jeho srdíčko. Měla jsem co dělat, abych ho samou láskou nesnědla, ostatně nebýt těch klobásek.... :-) tak nevím nevím.....