Kohoutí problém

5. prosince 2013 v 15:51 | Míša*** |  Deníček
Už když jsem byla malá, hodně mi záleželo na tom, dělat věci dobře. A když mi něco nešlo, dokázala jsem kvůli tomu probrečet hodiny. Ať už to bylo trénování na kytaru do hudebky, ježdění na kole nebo dělání domácích úkolů do školy. Živě si pamatuji, jak jsem asi 100 x psala písmenko A a mamka pak přiběhla a celé mi to vygumovala s tím, že je to hrůza. Museli pak nade mnou s taťkou stát a dohlížet, abych to dodělala do konce. Trpělivost je jedna z věcí, kterými zrovna nepřekypuji.


Z dětství nemám moc vzpomínek, ale pár věcí mi v hlavě zůstalo do neuvěřitelných detailů, zvlášť silně si pamatuji, jak jsem jednou jako asi čtyřleté dítě kreslila v pokoji obrázek a mamka zrovna vařila oběd. Kreslila jsem kohouta, jenže se mi to zrovna nepodařilo, tak jsem začala šíleně plakat. Mamka přiběhla, co že se děje... no a když to zjistila, tak jsem ji vyklopila, jak je všechno zničené. Ona si ke mě sedla a vzala do ruky pár fixů a během několika vteřin dodělala ocas a zvětšila zobáček a hned to bylo mnohem pěknější. Když to tak vezmu zpětně, zřejmě mě tím naučila, že nic se nemá vzdávat předčasně a než plakat nad tím, že je to špatně, měl by se člověk pokusit to udělat lepším. Protože slzy nic nesmyjou, jen zašpiní.

Od té doby jsem vyrostla a jak se člověk každým dnem učí více a více, myslím, že už hodně situací řešit umím, ale občas se naskytné problém, se kterým si nevím rady. Moc ráda bych na to použila nějaký fyzikální vzoreček nebo si o tom přečetla ve výkladovém slovníku, ale bohužel. A o tom je život. O každodenním řešení problémů, o hledání nových, neprozkoumaných, cest. Je sice možné na to na chvíli zapomenout a užívat si okamžiku a možná se někomu zaštěstí a prožije tak celý život. Ale myslím, že se nedá říct, že by to bylo o tolik lepší. Myslím, že čím více hor překonáme, tím hlubší naše myšlení bude a tím lépe pak budeme umět kohoutům dokreslovat ocasy. A na tom, myslím, záleží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama