Být či nebýt GAY

30. září 2014 v 21:49 | Míša*** |  Život a Věda
Není to přirozené. Neslučuje se to s Biblí. A čím více to budeme podporovat, tím více se jich vyrojí.
Aneb už toho začínám mít dost

Cause I'm feeling for her what she's feeling for me
I can try to pretend, I can try to forget
But it's driving me mad, going out of my head
I v tom našem slavném dvacátém prvním století někteří lidi mají pocit, že můžou ostatní poučovat o tom, co je správné, jak mají žít a co cítit. Po tom všem, čím si homosexuálové prošli v dějinách a když už konečně jejich "nemoc" přestala být jako nemoc klasifikována a hlavně léčena, pořád jim nemůžeme dát všechno, co požadují?

Jistě existuje mnoho pádných argumentů, proč by měly být sňatky mezi osobami stejného pohlaví zakázány, proč by neměli/y mít právo vychovávat děti, .... ale ještě jsem žádný z nich neslyšela.

Když budou mít homosexuálové děti, i jejich děti budou homosexuální a lidstvo pomalu vyhyne.
Myslet si, že dítě homosexuálů bude také homosexuální lze ze dvou mi známých důvodů. Ten první bude zřejmě, že to odkouká od jeho rodičů - neznám dítě, které by se chtělo podobat svým rodičům, a taky si myslím, že zrovna toto je jedna z věcí, na kterou výchova opravdu žádný vliv nemá, jediné, na co vliv má je to, jak se se svou sexuální orientací v pozdějším věku poperou, zda se ji budou snažit ukrývat a vstoupí do nešťastného manželství, které neuspokojí jejich potřeby, nebo od svých rodičů uslyší, že jsou perfektní takoví, jací jsou a budou si hrdě prorážet cestu v tomto prozatím ne zcela tolerantním světě. Druhý z důvodů, proč si to myslet je dědičnost. Tady se přiznám, jsem si trošku zapátrala. Jisté je to, že zvýšenou sympatii ke stejnému pohlaví nebude mít na svědomí jeden jediný gen, zatím se podařilo zjistit, že nějakou (velmi velmi malou) zásluhu na tom, zda se muž raději kouká na balet než na fotbal má na svědomí gen uložený na chromozomu X - tento chromozom má muž šanci získat POUZE od matky, takže pokud to správně chápu, není možné, aby jej získal od svého homosexuálního otce. Pokud se tedy tento homosexuální muž nějakým omylem dostane ke zplození potomka a bude to syn, svůj chromozom X mu nepředá, tudíž ani tento "růžový" gen, svůj chromozom X předá pouze své dceři, na kterou působí obdobně - zvyšuje její touhu po mužích. A ta bude mít hooodně dětí. Tímto se dostáváme k třetímu bodu tohoto chabého argumentu a to k vyhynutí lidstva. Ani nevím, co na to říct. Fakt si někdo myslí, že ta (co já vím) jedna dvacetina populace, která nebude plodit potomky způsobí konec lidské rase? Trávím teď každý den v Ostravě a mám pocit, že, i kdyby všichni její neromští obyvatelé byli teplí jak krásný letní den, pořád by počet dětí na jednoho Ostraváka vyhovoval celkovému průměru v ČR. (dobře, chabý a dost rasistický pokus o vtip, přiznávám).

A taky bych se trošku zamyslela nad tím, co jsem teď někde četla, a to, že gayů poslední dobou přibývá a přibývá. Možná by neuškodilo, se zamyslet nad tím, jestli to třeba nemůže být způsobeno větší svobodou, která dovoluje lidem svou pravou orientaci přiznat bez větších postihů. A tak jich je stále stejně, ale více z nich, vyšlo s pravdou ven.

Není to přirozené
Řekl člověk... co je asi tak více přirozené, než to, co pochází z našeho nitra? Továrny? Mobilní telefony? Televizní přenosy? nebo snad polívky ze sáčku? Pokud chcete hrát na přirozenost, vraťte se do jeskyně a zatímco budete bojovat o přežití, možná vás přejde ta touha rýpat se v cizích životech. Hodně "lidí" pak z této logiky nepochopitelně vydedukuje, že vrahové také zabíjí ze zcela přirozených pohnutek a netolerujeme jim to. Ano, teď jste na to kápli, ona totiž vražda a párek gayů narušují naprosto rovnocenně naše svobody a práva. Věřím, že při třetí světové už nebudou naši zemi brázdit tanky, na atomovky se vykašlem a necháme na bitevním poli promítat gay porno.

To, že heterosexuální páry plodí dnešní dobou zdegenerované potomky přilepené u monitoru počítače s absolutním nezájmem o okolní svět, ještě neznamená, že je to přirozené. Ba naopak bych i řekla, že přirozenější je v dnešní době ty děti nemít.

Asi se shodneme, že na lidech je v dnešní době složité poznat tu prvotní přirozenost. Ale u zvířat už nikdo nebude pochybovat. Pan čáp s panem čápem vychovávající jejich ukradené čapí dítě, makakčí samičky užívající si žhavého sexu bez svých mužských protějšků, lvi, žirafy a mnoho dalších. Možná by za nima nějaký chytrý člověk měl zajít a vysvětlit jim, že to není přirozené.

Žena nemůže dítěti nahradit otce a muž matku
Ano, to je pravda. Zato dětské domovy, svobodné šestnáctileté matky a ulice dítěti poskytnou ten potřebný komfort. Tečka.

Děti homosexuálů se stanou terčem šikany na školách
Kdyby rodiče, média a ostatní chytré okolní vlivy neplodili tak konzervativní názory, postupem času už bychom tady měli mnohem osvícenější jedince, které by ani nenapadlo smát se někomu, kvůli tomu, že ho vychovávají dvě osoby stejného pohlaví, stalo by se to normální, běžnou věcí a nikoho by ani nenapadlo na to upozorňovat - ale to je asi pro naši civilizaci moc velké sousto.

"Běž do háje, kamaráde. Mě možná vychovávají dvě matky, ale ty jsi ten, co si to dělá u lesbického porna."

Navíc si myslím, že homosexuální páry tvoří mezi sebou ještě silnější pouto než heterosexuální, protože jejich láska je mnohem náročnější. Musí o ni mnohem více bojovat a to je posilní. A když dva silní jedinci vychovávají dítě, snad mu nějakou tu sílu taky předají, aby si z takových zakomplexovaných debilů, co si potřebují na jiných vybíjet zlost, nic nedělalo.

Láska jim nestačí?
Proč homosexuálům nestačí jejich registrované partnerství a pletou se do heterosexuálních praktik jako je manželství, pokud to přece není póza, musí si vystačit s láskou, ne? ......Ne.
Všimla jsem si, že hodně lidí toto vůbec nechápe. Pokud dva lidi nejsou manželé, nemají žádné společní jmění, dědické právo, nemají nárok zjišťovat soukromé informace toho druhého, například zprávy o jeho zdravotním stavu. No a ten největší problém přijde ve chvíli, kdy řekněme dvě ženy jsou spolu ve vztahu, jedna z nich má dítě. A ta druhá ho s ní vychovává, ale nemá na něj absolutně žádná práva. Její podpis nic neznamená. U doktora nemá nárok se dozvědět o jeho zdravotním stavu, co se týče právního vztahu jí a dítěte, jsou to cizí lidé.

Biblické důvody
Toto téma jsem si nechala na konec. Upřímě musím přiznat, že Bibli jsem teda nečetla a prozatím to ani neplánuji. Všechna náboženství jdou mimo mě, takže o této problematice a o tom, jaký problém s hmosexuály mají třeba křesťané, fakt moc nevím. A taky moc nerozumím tomu, jak funguje Bůh. Ale věřím, že kdyby se ho někdo zeptal, tak by našel nějakou tu kapku pochopení a schválil to.

Teď jsem si vzpomněla na něco mimo mísu, ale myslím, že to bude pěkná vsuvka na závěr. A taky pěkná ukázka toho, že naprosto běžně na světě dochází k tomu, že se dva lidé nepochopí. A pak vznikají takovéto banální problémy. Je lehké tvrdit, že něčí touhy jsou zvrácené a špatné, když ty naše shodou okolností zapadají do povolených a lidmi schválených norem a nemusíme se nikomu zpovídat. Jak by asi bylo všem heterosexuálům, kdyby se pomalu museli stydět za to, že si to rozdají se svou drahou polovičkou.

No každopádně, to jsem trošku odběhla, jednou k nám do angličtiny na střední škole přijeli nějací rodilí mluvčí z Kanady a shodou okolností to byli křesťané. Chvilku si s námi povídali a pak nám v angličtině položili otázku:
Kdybyste se Boha mohli zeptat na jednu otázku, co by to bylo?
Načež má spolužačka to zřejmě nepochopila správně a vypadlo z ní:
Do you like skiing?

___________________________________________
No a co si o tom myslíte vy?

 

29 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 30. září 2014 v 21:56 | Reagovat

Tak nějak.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 30. září 2014 v 21:57 | Reagovat

Zeptal bych se Boha, jestli věří v sám sebe.

3 C. C. | Web | 30. září 2014 v 22:41 | Reagovat

Prostě předsudky, no...

4 annox annox | Web | 30. září 2014 v 23:08 | Reagovat

Skvělý článek. Souhlasím, asi úplně ve všem. K teorii, že když se to bude podporovat, tak se jich vyrojí víc…ono to je hrozně stupidní argument, že „je jich víc“.  Jenom už za to nechodí lidi do vězení, společnost to přijímá mnohem víc než kdy předtím a proto se stále míň homosexuálů bojí přiznat se ke své orientaci. Proto „je jich víc“.

Sexuální orientace není věcí výchovy, kdyby to tak bylo, nebyli by v těch „normálních“ heterosexuálních rodinách žádní homosexuálové a ejhle, oni jsou! Děti dneska dokáží šikanovat jiné děti za kdeco, kvůli jiné barvě kůže například. Budeme zakazovat příslušníkům jiných etnik v ČR mít děti, aby náhodou jejich děti nebyly pak šikanovány? Jasně že ne. Jestli s tím chce někdo něco dělat, ať se dělají přednášky o homosexualitě (barvách kůže, cokoliv) a vysvětlí se dětem už od mala, že takoví lidé jsou zkrátka NORMÁLNÍ A STEJNÍ JAKO ONI. Jenomže v té chvíle se přiřítí křesťanští fanatici a začnou mít proslovy o tom, jak nesmíme kazit děti a motat jim hlavy bludy, jak jsou homosexuálové normální, protož to přece není pravda!

K odstavci „láska jim nestačí?“ bych k tvým důvodům přidal i fakt, že mít dítě chce většina lidí. Je to podle mě součást spokojeného života, předat svůj odkaz dál, vychovat svého potomka, a to chcou bez rozdílů i homosexuálové i heterosexuálové.

Ohledně přirozenosti….já osobně nejsem tak neskonale namyšlený a sebevědomý abych si dával právo posuzovat co je a co už není přirozené. Stejně bych si nikdy nepřivlastnil právo říct, od kdy už je lidské embryo člověk a do kdy je humánní ho zabít. Takové věci nám zkrátka nepřísluší.

5 Key Key | 1. října 2014 v 5:46 | Reagovat

Po přečtení prvního řádku jsem se už lekla, že se zase naseru u článku tvrdícím, že homosexualita je nemoc. Thanks God!

6 Radfordová Radfordová | Web | 1. října 2014 v 6:46 | Reagovat

v podstatě máme stejný názor... v boha nevěřím, ale pokud je někdo věřící a bůh je takovej frajer, že má všechno pod kontrolou, proč tady homosexuálové vůbec jsou? nemluvě o tom, proč je tady tolik mnohem horších věcí... proč to bůh dovoluje?

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 1. října 2014 v 8:07 | Reagovat

Velmi dobře napsané. A hned k tomu prvnímu bodu mě napadá - když jde orientace podle některých okoukat, proč homosexuálové neokoukali od rodičů tu heterosexuální? Že by to dostávalo trhliny? A že žena nemůže nahradit dítěti i otce? No, aspoň se ale naučí, jak ve vztahu fungují dva a ne jak funguje jednostranná rodina, nezřídka nadávající na toho druhého rodiče a pomáhací babička. Jen o tu šikanu na školách bych měla strach a je to jediný důvod, který u mě funguje jako oprávněné "proti adopcím".

A to s tím Bohem - teď mě to přivedlo na myšlenku, že pokud je někdo tak hluboce věřící, že s tím má problém, byla bych ráda, kdyby mi vysvětlil, že když všechno, co tu je, stvořil a ovlivňuje Bůh, tak proč stvořil taková kvanta věcí, co pak zakazuje? Už mockrát jsem četla třeba to, že války a hladomory jsou tu proto, že má své dílo zkoušet a tím i vychovávat, ale homosexuálové mi do toho konceptu nezapadají.

8 stuprum stuprum | Web | 5. října 2014 v 14:36 | Reagovat

Myslím, že už jen z biblických důvodů bych jim dovolil dělat si, co se jim zlíbí. :)

9 hogreta hogreta | E-mail | Web | 8. října 2014 v 12:17 | Reagovat

Skvělý článek, rozhodně s ním souhlasím. Jen u toho bodu "Děti homosexuálů se stanou terčem šikany na školách" mě ještě napadlo: co je lepší, když se dítěti ve škole posmívají, že má dvě maminky nebo dva tatínky, nebo když se mu posmívají, že nemá vůbec nikoho,vůbec nikdo ho nechce a nikoho nezajímá? Myslím, že je pořád lepší být terčem posměchu za to, že mám "divné" rodiče, než ty rodiče vůbec nemít.

10 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 29. října 2014 v 11:36 | Reagovat

Hm, vskutku zajímavé. Pohybuji se mezi katolíky a přesto žádné předsudky v okolí nevidím.  Jeden můj dobrý katolický kamarád je i pro adopci dětí homosexuálních "rodičů".

Mně přijde, že se tohle strašně popularizuje. Mám v okolí pár gayů a když jsem se jich ptala, jestli se setkávají s předsudky nebo nenávistí, říkají, že ne nebo jen minimálně. Zato se na nás všude valí, že to jsou normální lidé, ať se jim neposmíváme a tak. Ale v praxi jsem se s předsudky nesetkala.

A i k té bibli - ona proti gayům nic nemá, jen po nich požaduje stejné zachování cudnosti, jako od heterosexuálů.

11 Marillee Marillee | E-mail | Web | 29. října 2014 v 11:37 | Reagovat

:-D Ta poslední věta mě po celým nadělení tvýho sarkastickýho umu dorazila! Píšeš neuvěřitelně, přesně něco pro mě. :-)

Teď už k obsahu. Líbí se mi, jak jsi to vyjádřila, aniž by ses uchylovala k nějakým konfliktnějším průpovídkám. Humor tyhle témata vždycky odlehčí. A já nemůžu jinak než souhlasit! A ano - Bůh je přeci láskou protkaná duše, která ráda odpouští a dává svým dětem  druhou šanci, proč by tedy měli být homosexuálové hříšní? :)

12 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 29. října 2014 v 11:39 | Reagovat

[7]: Nejsem hluboce věřící a nejsem ani křesťanka. Ale katolík by Ti asi řekl, že to má něco společného s prvotním hříchem a že člověk má svobodnou vůli.

13 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 29. října 2014 v 11:41 | Reagovat

[11]: Achjo lidi :) Za homosexualitu lidé nemůžou, je tedy mravně nelišná a není ani podle církve sama o sobě dobrá ani špatná. Jen jsou homosexuálové (podle církve) vázáni cudností, stejně jako kdokoli jiný.
Když se koukneš na jakékoli katolické stránky nebo poradny, třeba na vira.cz, najdeš tam i články o homosexualitě... A taky dotazy, kdy se matka ptá, co má dělat, když je její syn homosexuál a odpověď od kněze zní, že nic, že i on je především Dítě Boží :)

14 Marillee Marillee | E-mail | Web | 29. října 2014 v 11:48 | Reagovat

[13]: Aha! To je hezké! Přesně odpověď, kterou jsem si představovala. :)
PS: Nějak jsem nepochopila tu reakci, já homosexuálualitu neodsuzuju.

15 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 29. října 2014 v 11:49 | Reagovat

[14]: Já nepíšu, že odsuzuješ....? :D

16 Marillee Marillee | E-mail | Web | 29. října 2014 v 11:50 | Reagovat

[15]: Takže to "achjo lidi" bylo na mojí mylnou myšlenku o tom, že jsou homosexuálové v očích církve "hříšní"? :D Promiň, zamotala jsem se do toho! :-D

17 Jirka - Iluze mínění Jirka - Iluze mínění | Web | 29. října 2014 v 12:05 | Reagovat

Já tedy za sebe musím říct, že v Praze jsem se snad nesetkal s nějakou diskriminaci gayu. A myslím si, že poslední dobou je to pro všechny "normální". A většinou ty, co jsou proti tomu jsou lidé, náboženští, méně vzdělaní nebo starší generace. Tím, ale všechny neházím do jednoho pytle :-)

18 Ančísek Ančísek | E-mail | 29. října 2014 v 12:07 | Reagovat

Děkuju. Vážně moc děkuju, potěšil mě takový osvícený a rozumný článek. Zjištění, že to možná s lidmi, jako je třeba můj kamarád a jako jsem třeba já, nebude zas až tak zlé. Kéž by takových lidí, jako jsi ty, ještě přibývalo! :)
Se všemi body naprosto souhlasím, vyjádřila bych se snad jen k tomu poslednímu. Jak to s námi "Dětmi duhy" vidí Křesťané, to nemůžu říct úplně jistě. Ale například u nás ve třídě se jedna holka netají tím, že se jí kromě mužů líbí i ženy, a jedna hodně ostrá a zatvrzelá Křesťanka je její hodně dobrá kamarádka. A ona má tendenci opravdu hodně kritizovat kde co, ale na tohle téma jsem od ní nikdy neslyšela ani hlásku proti. :)
Potom mám dokonce nejlepší kamarádku, kterou jsem si našla na gymplu hned první den, která je také věřící. Přiznám sem že jsem měla hodně dlouho obavy se jí s tím svěřit, ale ona byla po tom zjištění vysmátá dál, normálně vtipkovala a chová se ke mně snad vřeleji, než předtím? Takže pokud si s tímhle někdo také není jistý, rozhodně by se neměl bát předem. Nemůžu 100% zaručit kladný ohlas, ale co za přátele by odradilo, když se jim svěříte s vašimi pravými touhami? Akorát se tou nejistotou a obavami sami mučíte. Praví přátelé vás budou milovat, ať se vám líbí, kdo chce. :-)  ;-)
Ale to jsem odbočila, zkrátka super článek. :-D  :D  :-)  :-)

19 Ančísek Ančísek | E-mail | 29. října 2014 v 12:12 | Reagovat

[18]: Ano! Samozřejmě jsem zapomněla dodat myšlenku, kvůli které jsem chtěla komentovat... :D  :D  :D  :D -_-
Neříká se náhodou, že Bůh má rád všechny "své děti"? Když nechá po světě běhat vrahy, násilníky a tyhle existence, proč by sakra měl mít něco proti těm, kteří poslouchají své nitro, svou duši a doopravdy a hluboce milují, i když stejné pohlaví? :-)  :-)

20 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 29. října 2014 v 12:22 | Reagovat

Kdyby si všichni nesnášenlivci gayů mužského pohlaví pořádně zamrdali s chlapem, tak by je to hned vyléčilo.
Kdyby si všechni nesnášenlivsi gayů ženského pohlaví pořádně zamrdali s ženskou, taky by je to hned vyléčilo. Nesnáší gaye z neznalosti, páč neví, jak sou chlapi i ženskýá fajn stvoření a jak sou naše těla úžasný.
Toť vše :-D

21 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 29. října 2014 v 12:28 | Reagovat

Achjo a je to tu zase, mně už to přestává bavit. Osobně mám pocit, že těmito články akorát ty, kteří s tím nesouhlasí jím ty homosexuály zošklivíte, opravdu.
Chci tím říct, že z nich děláme celebrity, tedy něco, čím průměrný člověk prostě není a nechce být. Já myslím, že nechcou aby se z nich dělaly chudinky, jak je tu všichni ponižujeme a diskvalifikujeme ze společnosti atd. atd. atd. protože tím je právě odlišujeme od té 96% většiny. A to je právě to proti čemu se tak bojuje. Nejsou odlišní a když je budeme podporovat takhle co ty a spousta dalších, tak jim rozhodně nepomůžeme. Ani těmi pochody atd. já s tímto nesouhlasím.
Co se týče těch adopcí, svazků atd., myslím, že na to mají stejná práva jako my. Nejsem proti tomu. Jsem jen proti tomu nesmyslnému zviditelňování ;)

22 2 rad 4 u 2 rad 4 u | Web | 29. října 2014 v 12:51 | Reagovat

pokud je bůh stvořitel všeho, pravděpodobně je i stvořitel homosexuality.

23 John P. Mordriy John P. Mordriy | Web | 29. října 2014 v 12:58 | Reagovat

Mluvíš mi z duše. Já jsem nikdy moc nechápala, proč je to takovej problém, proč se do toho ty lidi vůbec míchaj a jsou na ně hnusný, když jim ty lidi nic neudělali ani jim nijak nenarušujou pohodlí či cokoliv jinýho.

Neřkuli, že v 21. století bychom se snad mohli chovat trochu inteligentně a soustředit se na důležitější věci, než jestli támhle Pepík od vedle balí Honzíka nebo Marušku.

Někde v komentářích nade mnou jsem viděla onen slavný argument, že 'jim homosexuálové nevadí, pokud se nezviditelňují'. To je bez prominutí debilita. Tolerance, drahouškové, nemá žádná ale, žádné podmínky. To takzvané 'zviditelňování' je z dobrého důvodu. Dokud budou existovat homofobové, dokud nebudou mít stejná práva jako každý člověk - viz třeba, jak píšeš, právo uzavřít manželství, tak to má svůj smysl.

V náboženských věcech sice nejsem odborník, ale pokud vím, není v Bibli proti stejnopohlavním vztahům ani ťuk. Nicméně, i kdyby - proč by Bůh stvořil homosexuály tak rozkošné, kdyby je neměl rád? :)

24 vercalarry22 vercalarry22 | 29. října 2014 v 12:59 | Reagovat

Podlě mně je úplně normální, že když se mají například rádi dva kluci ....
1) Nám do toho nic není  a když se mají rádi ... a jsou spolu štastní, tak proč by nemohli být spolu ? :-)  
Podle mně jsou i někteří homosexuálové lepší než heterosexuálové ...
Prostě už nechte být všechny homo páry =))Podle mě na to mají úplně stejné právo na to být spolu. Mají právo na to aby byli spolu, tak jako hetero páry =)

25 Em Age Em Age | Web | 29. října 2014 v 13:28 | Reagovat

Já ani nevím, co víc k tomu mám říkat pořád. K tomuto tématu jsem psala komentář tolikrát. Ať na různých blozích, anebo na YouTube, Streamu...nejvíc mě nasere ten argument s Bohem a Biblí. Nejhorší na tom je, že lidé tomu fakt věří. Podle mého názoru žijeme ve středověku. :-?

26 Edit0r Edit0r | Web | 29. října 2014 v 13:35 | Reagovat

Zeptala bych se Boha, na co věří. A nebo taky, jestli mu "vadí" homosexuálové. :D

27 sunny sunny | 29. října 2014 v 14:12 | Reagovat

U článku jsem se fakt nasmála, i když téma je spíš smutné. Jsem nadšená , že nejsem jediná, co to takhle cítí. Překvapilo mě, že souhlasím se vším co jsi napsala a přesně jsi vyjádřila mé myšlenky. Vlastně je naprosto boží, že o tom takhle veřejně píšeš, třeba si to přečtou i nějací ignorantští homofobové a začnou nad tím přemýšlet :)

28 Shetlandy Shetlandy | Web | 29. října 2014 v 14:19 | Reagovat

Souhlasím s Tebou ve všech ohledech. Opravdu krásně napsaný článek. :)

29 A A | Web | 29. října 2014 v 14:49 | Reagovat

Panebože, mě už jsou tyhle články k smíchu, všichni pořád vykřikují a brečí, jak je odsuzování homosexuálů špatné a jak to nechápou, přitom to v dnešní době už skoro nikdo neřeší, teda kromě tebe a lidí co píšou podobné články. Pokud chcete, aby bylo něco pokládáno za normální, tak pořád nepište články o tom, jak hrozně normální to je, dělá to opak.

Nejsem proti nim, ale už mě unavuje to, že si lidé těmihle články neustále hrají na nějaký skvělý bytosti ("Hele já podporuju homosexuály a chápu že to není nic špatnýho!") jakoby to byla novinka, přitom většina homosexuálů i lidí kolem už to absolutně neřeší. Na článku nic špatnýho není (jen jsem ho prolítla, protože jsou prostě všechny úúúplně o tom samém) ale prostě už by to stačilo. Chápeme to. Děláš tímhle homosexuálům možná tak akorát škodu. Je to normální věc, tak proč to pořád omýlat a řešit.

30 Violet Raven Violet Raven | 29. října 2014 v 15:52 | Reagovat

Na celém tom článku jsem snad nenašla jediný bod, ve kterém bych nesouhlasila. Je to skvěle napsané, stručně, čtivě a rázně. Navíc připouštíš i argumenty druhé strany a snažíš se je vyvrátit, než že bys je prostě jen popírala, a to se mi líbí :-)
P.S. Vsuvka na závěr pobavila :D

31 Yuki Yuki | E-mail | Web | 29. října 2014 v 16:27 | Reagovat

Plně souhlasím s tvým článkem... proč by měli být homosexuálové odsuzováni jenom kvůli něčemu jako je pomalé vymření lidstva a dalších? Kdyby děti v rodinách neposlouchali své rodiče, kteří mají předsudky proti homosexualitě, tak by je sami nejspíš neměli... opravdu zajímavý článek... dělá mi, ale trochu problém porozumět odpůrcům homosexuality a hlavně těm, co nahlíží na homosexualitu jako na nějakou "nemoc"... nějak němůžu pochopit, jak je něco tak lidského může odpuzovat... toť asi vše :)

32 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 29. října 2014 v 17:09 | Reagovat

Zcela z tebou souhlasím. Už toho mám taky dost. Všichni kolem si hrají na chytráky. Nejvíc miluju to, když o něčem takovém mluví a ani neznají pravý důvod. Mluví o homosexualitě jako o nemoci! A to jsme podle všeho nevyspělejší tvorové na této planetě! S tímto názorem asi těžko.

33 Inalyn Inalyn | E-mail | Web | 29. října 2014 v 17:35 | Reagovat

Ten záver ma totálne rozsekal :D
Ale k téme - myslím, že manželstvo a vychovávanie detí by malo byť povolené. Stokrát lepšie bude, keď bude mať dieťa nejakých rodičov, ktorými bude milované, ako by malo vyrastať v deckom domove...

34 Ireth Vay Ireth Vay | Web | 29. října 2014 v 17:36 | Reagovat

Naprosto vynikající článek! Ani nevím co dodat, prostě souhlas :-)

35 DRAK DRAK | Web | 29. října 2014 v 18:21 | Reagovat

výstižné a s argumenty

36 f f | Web | 29. října 2014 v 19:28 | Reagovat

Někdy mám pocit, že tahle kampaň proti odsuzování homosexuality je rozšířenější než samotné pomluvy, které vyvrací. Každopádně, souhlasím s těmi tolerantními lidmi, kteří berou lásku rovnocenně; každý sám snad ví, koho on má rád a do koho se nemá navážet, protože se náhodou netrefil do jeho vkusu.

37 J&amie Jackson J&amie Jackson | Web | 29. října 2014 v 19:29 | Reagovat

-vždycky když jsou v televizi gayové, tak to přepínám aby se náhodou moje děti taky nestaly gayi.

*ále úplně s tebou souhlasím. to já se zase bojím aby moje děti nezčernaly, tak vždycky přepínám televizi, když jsou v ní černoši.

-ale černí lidé nemají na výběr...

*alespoň vidíš, jak blbě zníš.

38 Ang Ang | Web | 29. října 2014 v 19:53 | Reagovat

Asi pravda. Bohužel se s těma lidma nedá moc inteligentně argumentovat.
Hlavně nevím, proč to pořád někdo řeší. Copak se chvíli nezvládnou starat o svoje problémy místo řešení toho, kdo s kým zas spí? I když to je asi normální zlozvyk lidstva jako celku, že.

39 Al. Al. | Web | 29. října 2014 v 20:27 | Reagovat

Co k tomu říct? Nic. Je to všechno pravda a sama bych to řekla líp.

Já se vždycky při argumentaci s někým, kdo tohle odsuzuje akorát naštvu a vytočím a čím dál víc mě tihle lidi udivují :-? Jak ráda bych byla, kdyby si i oni zkusili, jaký to je, když vyčuhujete z davu a děláte něco "proti přírodě" -_-

[37]: Na bilboardy bych to vytisknula, aby to už lidi pochopili!

40 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 29. října 2014 v 20:59 | Reagovat

Amen.

41 Bocian Bocian | E-mail | Web | 29. října 2014 v 21:16 | Reagovat

Strašne ma hnevá, ako veľmi dokážeme byť netolerantní. Z pohľadu prirodzenosti... Ak pokladáme človeka za výplod prírody, tak všetko, čo stvorí človek (od pet fľaše po mrakodrap), by sme vlastne mohli považovať za prirodzené. Skrátka sa vyvíjame, máme chodiť nahí a bývať v jaskyni, aby sme boli "prirodzení"? Chcem tým povedať, že homosexualita je záležitosť človeka a možno, ak budeme uvažovať konšpiračne, je to spôsob ako Zem reguluje náš druh... Hm...

Ešte jedna poznámka. Vraj akési výskumy dokázali, že dieťa nepotrebuje pri vývine tradičnú postavu matky, ale skôr dbá na celkovú stabilitu a harmóniu rodiny.

S článkom sa stotožňujem. Nie som rozhorčený z homosexuálov, ale z ľudí, ktorí ich odsudzujú a diskriminujú!

42 Alessa Alessa | E-mail | Web | 29. října 2014 v 21:21 | Reagovat

Podle mě je láska jako láska a jak říká Kofola, když ho/jí miluješ není co řešit :D!

43 TimeLady TimeLady | Web | 29. října 2014 v 21:36 | Reagovat

Mám věřící kamarádku,a nedávnou jsem se jí na tohle téma ptala. Na venek na ní nic nepoznáte,nikomu svůj názor necpe,ale při otevřeném rozhovoru přiznává,že je proti. Prý to není biblické, a navíc se jí to zdá nechutné.
Mě samotné gayové jako takoví nevadí,znám asi čtyři ,ale co mi vadí je,že jsou namyšlení. Není pro mě snadné je nehodit do jednoho pytle,protože všichni ti,které znám prostě JSOU namyšlení a sobečtí. Nevím jak je to u holek,žádnou takovou neznám tak nemůžu soudit:)

44 Takkia Takkia | E-mail | 29. října 2014 v 21:40 | Reagovat

Na to nemůžu říct víc, než naprostý souhlas! Velmi výstižně a velmi dobře napsané. :-) Hlavně to s těmi právy o svatbě a dětech. K tomu bych měla jen jedno dodání. V hetero rodinách taky existujou manželské páry, co spolu nebydlí, ale nejsou rozvedení, takže děti viděli tátu jednou za uherskej rok nebo pokud vůbec, takže je vychovává například jen máma a babička. Dvě ženské. Fajn, nelíbaj se, nemají poměr, ale sakra proč nevidí problém v tomhle, když jim vadí homosexuální páry? "Matka nenahradí otce", to ne, ale to mužskou autoritu v rodině takhle klidně může zastoupit děda. Sama jsem z takového případu, takže mluvim z vlastní zkušenosti. A klidně k tomu můžu přidat zkušenost kamaráda, jehož rodiče se rozvedli ve zlém, takže otce neviděl skoro vůbec, v důsledku čehož jeho "otcovskou příčku" znovu vyplnil děda. Nebo jen matka vychovávající sama, žádní prarodiče ani tatík. A je na tomhle něco špatného? Ne, jistě, že ne. Co by na tom mohlo být taky špatného, že...
(samo to platí i opačně, nevidí maminu, zastoupí babča atd. atd. ... chápeme, ne? :-))

K tomu bodu o vyhynutí, vzhledem k tomu, že planeta je spíše přelidněná, tak nějakého "vymření lidstva" se člověk absolutně bát nemusí. Dokonce by ani nevadilo, kdyby lidí nějaká ta pořádnější cifra ubyla. :-|

A ještě k tomu odsuzování... ono to docela ubývá, ono to lidem vadí asi spíš kvůli těch už trapných pochodů, co bývají. Nakonec, holé zadky i jiné místa a dělání nemravností na veřejnosti? To není zrovna nejlepší vizitka a způsob upoutání pozornosti. :-?  Chápu, že to nedělají všichni nebo třeba i takoví, co s homosexualitou nemají nic společného a jen se chtějí prostě hecnout a trapně si zařádit, ale zase tak srážejí ty, kteří jsou normální a slušní. Myšleno chování, ne něčem jiném. Prostě celé je to jeden začarovaný kruh... :-?

45 Takkia Takkia | E-mail | 29. října 2014 v 22:32 | Reagovat

I když je fakt, že teď jsem se z hecnutí kamaráda podívala do zákoníku, tak pár chybiček tu je.
Partneři můžou zjišťovat ztravotní stav druhého, protože jsou automaticky bráni jako "osoba blízká". A v dědění jsou na prvním místě spolu s případnými dětmi dotyčného partnera, nebo na druhém místě po rodině partnera, pokud je bezdětný. I když v tom dědictví to hodně hapruje, protože v manželství se jedná se společným majetkem a smlouvami, co měli uzavřené při (před) uzavíráním manželství. Jenže při tom registovaném partnerství společný majetek není, že...

46 Nosferatu Psiren, NEblahé paměti Nosferatu Psiren, NEblahé paměti | E-mail | Web | 29. října 2014 v 22:45 | Reagovat

Gayové mi nevadí. Ale když jsem měla na intru v pokoji dvě lesby, které spolu chodily a spaly v jedné posteli a tam spolu xxxxxx, tak to mi vadilo a teď je jedna z nich na jiném pokoji. Vadilo by mi to i u normálního páru,  protože si to mají nechat pro sebe. V soukromí ať si dělají, co chtějí, ale ať s tím neobtěžují ostatní.
A Pride Parade mi už přijde úchylný. Jako kdyby se chlubili, že jsou teplí.
Jinak co se osvojování registrovanými partnery týče, nic proti tomu nemám. A s majetkem se to dá vyřešit také.

47 Seiya Kuroi Seiya Kuroi | Web | 29. října 2014 v 23:16 | Reagovat

[20]: Tvůj komentář asi budu někde citovat, jelikož je prostě boží :D Doufám, že ti to nevadí ^^

[29]: Souhlasím, ne že ne. Ty články jsou celkem zbytečná, jelikož jsou o jednom a tom samém pořád dokola. Ale neřekla bych, že to v dnešní době moc lidí neřeší. Matka mé přítelkyně na to má jiný názor... a to před rokem jí homosexuálové nevadili. Zvláštní, jak lidé mění názor, když se taková věc stane jim.

48 Smile Smile | Web | 30. října 2014 v 7:26 | Reagovat

Wow.
Potlesk! :)
Ve všem s tebou souhlasím...
V dnešní době je něco "hozného", když se na ulici drží dva homosexuálové - zejména pro starší generaci, která když to vidí, skoro by měla infarkt, co že si to dovolují. Mě už tohle taky nebaví. Sice nejsem homosexuální, ale... na první pohled by člověk ani nepoznal, že ten, co jde pár kroků od něj, homosexuál je. Možná tak, kdyby se kluk oblékl do legín a růžového tílečka.
Každopádně mají stejná práva jako my. :)
To je můj názor.

Skvělý článek. ;)

49 Veronica.Mathers Veronica.Mathers | Web | 30. října 2014 v 12:43 | Reagovat

Podle mě je to tímhle státem, inteligenci zdejších občanů. Prostě jsme holt za opicema. Já znám gayů a lesbiček spoustu a musím říct, že patří mezi nejlepší kamarády. Osobně můžu říct, že když jsme byli v Praze, zašli jsme raději do gay baru - kde mám jistotu, že se na mě žádnej chlap nebude lepit a osahávat :D (divný?) Jako je to například v Ostravě. Nevím, nemám ji ráda a o život v ní už nestojím. Jsem více než ráda, že alespoň Praha nepohlíží na homosexualitu jako na nemoc a berou to normálně. S tamtím souhlasím naprosto! Vždycky když někdo začne rýpat do adopce dětí gayů ohraňuji se větou "A co je lepší?  Když dítě bude vychovávat feťačka, nebo dva muži?" většinou každý zklapne. Já osobně nesnáším konzervativce a že to jsou většinou už jen ti "starší" od 30ti nahoru.

50 Michi Michi | E-mail | Web | 30. října 2014 v 19:45 | Reagovat

Upřímně, nevím, jestli jsem se dostala prostě do té správné školy, nebo tak něco, ale u nás se v pokročilejším věku tohle neodsuzovalo už vůbec. Všichni ve třídě to brali tak nějak s klidem. Je možné, že děcka jsou pořád stejný s***ě jak je všichni popisují, ale já jsem je takové nezažila. KDyž už se někdo stal terčem posměchu, bylo to prostě proto, že se choval jako blbec...

51 Tiuviel Tiuviel | 5. listopadu 2014 v 15:28 | Reagovat

Myslela jsem si, ze jsem lesba. mela jsem dva vazne vztahy s zenou plus ruzne flirtove afery. Stale jsem hledala spiritualitu a cetla hodne knihy Coelha... Budhisticke texty, zacala delat jogu... Krestanstvi a Judaismus se mi nelibilo prislo mi to moc ,,vyskupinkovane,, moc svatych, moc prepsane mnohokrat atd... znicehonic behem par mesicu jsem pak prijala na zaklade shlednuti dokumentu o  nejmenovanem nabozenstvi a nasledne meho samostudia o nem, posledni Abrahamovske nabozenstvi, ktereho se lide ted silene boji a maji o nem zcela zcestnou predstavu :D jako svou viru. Okoli si myslelo, ze mi hrablo. Me vse davalo smysl. Ze zacatku jsem nechtela, ale pak proste... je tezke neprijmout pravdu kdyz vam vase hlava rika, ze to proste pravda je. Nyni jsem jiz pres rok stastne vdana za MUZE = coz jsem si predtim opravdu nedokazala predstavit a jsem spokojenejsi nez kdy jindy. Predtim jsem se opravdu hodne pohybovala mezi gay komunitou, a tak vim, ze mnoho kluku gayu ,,si dalo castokrat rici sexu s holkou,, a kamaradky lesby mi /samozrejme byly i vyjimky mezi nimiz jsem tenkrat byla i ja co si nedovedly predstavit, ze se jich chlap dotkne/ casto rikaly, ze maji rady i muze, ale proste s holkou je to lepsi. Takze asi tak. Toto je moje zkusenost. :-|
Kdyby me dite za mnou jednou prislo, ze je gay... brala bych to jako zkousku a nechala ho zit dle sveho rozhodnuti. Neb neverim, ze lze cokoliv docilit nasilim ci vnucovanim a me nabozenstvi take vnucovani zakazuje.  

PS: Tvuj blog mi prisel zajimavy a nemohla jsem se k tomuto clanku proste nevyjadrit. :)

Preji krasne dny

52 Tiuvel Tiuvel | 5. listopadu 2014 v 15:39 | Reagovat

Chtela jsem svym komentarem rici, ze homosexualy respektuji avsak vidim to jako neprirozenou vec, ktera se u vetsiny DA zmenit. Viz clanek zde:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svoboda/clovek/rodina/453-slavny-zakladatel-yga-young-gay-america-michael-gatze-se-stal-heterosexualem-slo-o-nejvetsi-nejpodivuhodnejsi-a-nejkrasnejsi-osvobozeni-v-mem-zivote.htm  Jak si to vysvetlit?

Jinak k te Bibli. Bibli jsem preletla zbezne, nezajima ma me neb neni autenticka narozdil od Posledni Knihy, Posledniho Proroka. :)
Kazdopadne v mem nabozenstvi je priznano, ze homosexualni touha je pro lidi vrozena, ale nemame se ji poddavat (stejne jako nemit sex treba s ovci, a jsou lide, ktere zvirata proste rajcujou, zejo... doprejeme jim kvuli tomu snatek se zviretem? ). V pribehu o Sodome a Gomore je, ze lidem bylo receno, aby meli sex pouze s opacnym pohlavim, nikoliv stejnym. A zamysleme se... kdyby vsichni lide byli gayove... to by lidstvo proste vyhynulo? :) i kdyz vlastne veda postoupila.. takze by nemuselo, ovsem je to spravne? Nezachazime jako lide az prilis daleko? Nema to byt proste jinak? Co je spatne delat veci ,,spravne,,? Brani nam ego nebo nekonecna medialni masaz o tom co nenormalniho je normalni? V Nemecku a Svedsku je ted novy zakon, ze kdyz se narodi dite muze mit v rodnem listu tkz. treti pohlavi = ani muz ani zena. Prijde to nekomu zdrave a normalni? Ted je normalni byt gay ok... co bude dal?

53 Caseycrise Caseycrise | E-mail | Web | 23. září 2017 v 19:57 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more...</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama