Únor 2017

Nezapomeň nakrmit kočku

4. února 2017 v 11:42 | Míša*** |  Deníček
Já nevím, jak mám začít. Už je to tak dlouho, co jsem nic nepsala. Asi...Milý deníčku, můj život je teď poněkud zvláštní. Myslím, že jsem dospěla a to mě strašně děsí. Připadám si, jako kdybych chytla krizi středního věku hned po tom, co mi prvně došlo, že mám nějaké povinnosti a hlavně možnosti něco dělat se svým životem. Jako puberťačka jsem se strašně těšila na den, kdy budu osvobozena od toho neskutečného kybicování ze strany mých rodičů, bohužel mi došlo, že když to žádný z nich nedělá, nedělá to nikdo a jakkoli mám silný vnitřní hlas, tak se nějak vyhýbá mě nutit do těchto nudných ale potřebných aktivit, jako je vstát z postele, chodit do školy, učit se do školy, uklidit si po sobě nádobí nebo vyprat z důvodů absolutní absence čistého spodního prádla. Šprtka třídy najednou nezvládá zkoušky, chce seknout s vysokou semestr před koncem, dokáže proležet den v posteli a sledovat po dvacáté osmé všechny díly HIMYM.

Podvedla jsem svého dlouholetého bývalého přítele. S jeho nejlepším kamarádem. Bylo to opravdu špatné... mnohem horší, když se to dozvěděl. Od mojí nejlepší kamarádky, kterou jsem s ním seznámila. A potom spolu ti dva začali chodit. Vydrželo jim to celkem dlouho. Nám ne. Našla jsem si někoho jiného. Máme spolu kočku.

Bydlím se svým přítelem. Jmenuje se Matěj a rád spí. Myslím, že ho miluji, ale někdy mám šílené chutě se odstěhovat, zachumlat se do své dětské postýlky a nechat si od našich uvařit čaj, abych do něj mohla strčit teploměr a předstírat, že jsem nemocná, abych nemusela další den jít...kam? Myslím, že to je to dno, o kterém lidé občas mluví - i když budete předstírat nemoc, váš denní plán se nezmění, protože neexistuje nic, co v ten daný den musíte udělat. Teda kromě nakrmení kočky.

Nevím, jestli se za ten rok stalo ještě něco. Asi jo, stalo se toho strašně moc.