Hudba

Cover verze, které stojí za to slyšet :-)

22. září 2013 v 10:31 | Míša***
Nemůžu si pomoci, ale zdá se mi, že poslední dobou na světlo světa nepřichází v oblasti hudby dostatek nových věcí, které by stály za to poslouchat, možná to je ten důvod, proč poslení dobou tak ujíždím na cover verzích :-) Hlavně tedy na těch, které se nesnaží napodobit původní písničku, ale mají v sobě něco víc. Dodají úplně jiný druh emocí.

Takovým typickým příkladem je například písnička Polly od Nirvany, kterou přezpívala Amanda Palmer. Protože je Nirvana už bohužel pouhou historií, vždycky mě potěší, když se někdo zhostí jejich tvorby. Konkrétně u této písničky to oprvadu sedí, neboť Kurt ji napsal o dívce, která byla unesena a znásilněna a podařilo se jí uprchnout tak, že svého únosce přesvědčila o tom, že je do něj zamilovaná. Přesně tuto skutečnost popisuje i klip, který k předělávce této písně Amanda také natočila. Možná proto to má v sobě tolik emocí.

Dalším příkladem je mé největší potěšení ze Superstár 2013, možná vlastně ze všech řad superstár, a ano, pořád si stojím za tím, že měl vyhrát... a to je Jaroslav Smejkal a jeho verze Light my fire... která pochází z rukou mých oblíbených The Doors. Jako jediný ze všech těch šašků tam nekopíroval původní podobu té písně a udělal si to po svém... a tím českou Superstár na několik minut povýšil na Americkou nebo Britskou úroveň.

Talentové show v USA a UK jsou hotovou pokladnicí... Například Janet Devlin a její "harfová" předělávka Sweet child o´mine, nebo Amelia Lily a píseň tak obrovského génia jako je Freddie Mercury Show must go on...

Sice jsem ještě neměla příležitost tento film zkouknout, ale jeho soundtrack je mi už teď velmi dobře znám, The Great Gatsby. Například tato píseň původně od Amy Winehouse, nyní v podobě Beyonce - Back to Black. Nebo například píseň Happy Together od The Turtles v trošku zdrsnělé verzi Filter.

No a takový Matt Beilis, který vám zazpívá Rihanninu verzi písničky SaM o tom, jak ho řetězy a biče vzrušují :-)

No a samozřejmě slečna, u které je těžko odhadovat, zda bude mít na sobě příště vyšší podpatky nebo enormější pokrývku hlavy... Pokud ji někdo má za méněcennou popovou zpěvačku nebo ji dokonce přirovnává k Britney Spears... tak zřejmě netuší, jak talentovaná tato slečna je a ještě neslyšel verzi její písničky, kterou narozdíl od Britney nezpívala na playback a dokonce se sama doprovodila na klávesy Paparazzi a Lady Gaga

No a pak tady jsou samozřejmě případy jako je např The Walk of The Earth, kteří v podstatě nedělají nic jiného než předělávky cizích písniček a sakra dobře se jim daří :-)

Miluji ty chvíle, jen teplý bylinkový čaj, pochmurné počasí, youtube a já. :-) Ale musím vás upozornit, že to není vždycky procházka růžovým sadem... a měi byste být opatrní, protože se vám pak může stát, že nerazíte na verzi Miley Cyrus, jak se snaží přezpívat Nirvanu nebo Joan Jett a na video, kde o sobě Justin Bieber prohlašuje, že je novodobý Kurt Cobain... Tááákže pozor na to. :-)

Kurt Cobain vstal z mrtvých..:D

4. listopadu 2012 v 16:24 | Míša***
Ne, to trošku přeháním, ...

Nevím proč mám takovou averzi k lidem, kteří se snaží zpívat nejen písničky Nirvany, ale ještě se u toho snaží napodobovat Kurta. A už jsem jich takových bohužel viděla hodně a někteří byli přímo strašní, jako třeba Miley Cyrus.

No a dneska jsem narazila na youtube na nějaké video z nějaké soutěže, kde jeden muž zpívá tři písničky Nirvany a hraje u toho na kytaru, fakt netuším z jaké země to je, každopádně musím uznat, že ten chlap je fakt celkem dobrý. Vypadá sice příšerně, o to hůře, když se v pokračování té soutěže přebarví na blond a s Kurtem se rozhodně nemůže srovnávat, ale dospěla jsem s ním do fáze, že se mi chce vraždit jen trošku. A to je to nejvyšší ocenění, které můžu v téhle oblasti poskytnout. Né, asi má fakt pěkný hlas, sice to ze sebe tak trošku tlačí a tak zvláštně piští, ale v podstatě to není zase taková hrůza, jako jsem zvyklá.

Však koukněte sami:

http://www.youtube.com/watch?v=_6ia6afJE5o

taky celkem dobrý, nebála bych se říci, snad ještě lepší, je tenhle chlapík:

je to nějaký Rus a úpřímě řečeno je více než dokonalý, u toho se mi vraždit nechce vůbec. Doufám, že už dělá na svých vlastních písničkách, ačkoli věřím, že i toto mu musí slušně vydělávat.

http://www.youtube.com/watch?v=yU5n0UPI80w&feature=fvwrel

http://www.youtube.com/watch?v=SaiS0TN-OCM&feature=related

Hudební okouzlení nejvyššího kalibru

26. října 2012 v 16:53 | Míša***
Jeden z nejzvláštnějších filmových zážitků jsem získala při sledování filmu Sucker Punch. Vůbec si nejsem jistá o čem byl, ani jaké sdělení měl přinášet a abych to zjistila, zřejmě bych se na něj musela kouknout ještě několikrát. Ovšem to nic nemění na tom, jaké ve mě zanechal pocity. A jsem si docela jistá, že to nebylo pouze zásluhou skvělé a krásné herečky Emily Browning i jejich dalších polonahých kamarádek a časového i místního zasazení, ale také skvělým soundtrackem, který je pro film nejen jako stvořený, ale doopravdy stvořený a opravdu dobře.

Jednotlivé písničky se nesou v duchu psychického teroru stejně jako samotný film a pasují tam opravdu skvěle. Dokonce sama hlavní herečka Emily Browning nazpívala tři z devítí soundtrackových písnní. Jediný problém je, že pokaždé, co je začnu poslouchat, skončím někde ležet nebo sedět s totálně vymazaným mozkem a trvá mi dlouho než se z toho transu dostanu, takže to není takový ten typ písniček vhodných k učení nebo uklízení.

Emily Browning - Sweet Dreams - vážně zajímavá a originální verze této písničky, ta její proměnlivost, síla a hlasitost v závislosti na čase tvoří dokonalý úvod samotného filmu, protože je takovou osnovou toho, co se bude dít

Army of me - Bjork feat. Skunk Anansie - magická, nic víc nemůžu říct, jelikož nemám slov, zpěvaččin dokonalý hlas mluví za vše a ještě víc

Emiliana Torrini - White Rabbit - další děsivě kouzelná, navíc si myslím, že zazpívat ji nebyla zrovna hračka, ale zvládnuto je to na nejméně milion procent

Where is my mind - zase jedna z pěkných verzí této písničky

a to ještě nejsme ani v půlce... ty zbylé klenoty stojí taky za to,... takže pokud hledáte něco neobvyklého a trošku jiného než všechno ostatní, něco co má v sobě něco zvláštního, tak tento soundtrack si myslím tomuto odpovídá.

Zvláštní Sinead

20. října 2012 v 17:00 | Míša***
Je dost možné, že nejlepší léta Sinead O´Connor už má za sebou a ještě před nedávnem jsem ani nevěděla, jak se její jmého píše, protože upřímě řečeno, kromě jedné písničky, její tvorbu moc nemusím, ale poslední dobou, co nutně potřebuji častý oddech od hardrockových i méně rockových skupin, abych mohla v klidu lítat ve fantazii i po klidnějších místech, jsem se o ni začala zajímat, protože, co se týče hlasu, je naprosto dokonalá. Co se týče textů, mají duši...

Celkově se mi nelíbí její styl, ale je to neuvěřitelně dobrá zpěvačka. Jedinou písničku, kterou naprosto obdivuji je Nothing compares to you, protože úpřímě, je tak krásná a když jsem ji ještě neměla tak oposlouchanou, tak mě z ní mrazilo po zádech, jak je úžasně procítěná v jejím podání. A není divu, ona ví, co má cítit. Její dětství by asi nechtěl nikdo zažít, ale stálo to za to. Je úžasná. Pochází z Irska...a má poměrně pro některé pobuřující názory na náboženství. Tvrdí něco ve smyslu, že náboženství boha ničí.

No, každopádně, nejvíce mě dostalo, když jsem ji slyšela zpívat písničku od The Animals. House of the rising sun... Protože je to úplně jiná písnička, ne že bych tu původní neměla ráda, ale z té její verze srší úplně jiná energie, a zpívá to tak strašně moc krásně. Určit si ji poslechněte.

Svět se zbláznil aneb článek pro bulimičky

10. července 2012 v 18:15 | Míša***
Člověk aby se bál chodit na youtube....:D Jednou tam snad najdu Justina Biebera, jak přezpívává Nirvanu, to by, přísahám bohu, byla má smrt. Dobře, to je na chudáka Miley Cyrus zpívající po boku Joan Jett, která mě dneska rozhodila, trošku moc tvrdé přirovnání, ale k sakru. Ok... už si zaspívala Smells like teen spirit, čímž změnila můj neutrální postoj k ní na: "Jediným mým životním cílem je našetřit prachy na letenku a jet tě uškrtit"...tak ať už k sakru dá pokoj, ale né, ona musí rýpat i do The Runaways a dokonce zpívat po boku samotné Joan Jett. Kdybyste viděli to video...

No, ostatně, koukněte se, jak Miley ničí Nirvanu (a co to má k sakru na sobě? ...nikdo, kdo získal slávu díky Disneymu a má své oblečení poseté flitrama a tváří se rádoby rockově, ale není...nemůže...tohle ZPÍVAT. Ať si zůstane u toho svého Hannah-montačení a nedělá infarktové stavy lidem se srdečníma chorobama.) Pochopte, ona má všechny ty pohyby a rockové výrazy naučené, nejde to z ní a pak to taky tak vypadá, motá se tam jak jelito a snaží se napodobit něco, čemu nešahá ani po kotníky:


No a pokud jste ani po tomto nezvraceli, můžete otestovat sílu vašeho trávícího ústrojí na tomto:
A všiměte si, jak publikum ožilo po tom, co zazpívala Joan... a není vůbec divu, vždyť Miley u toho zpěvu vypadala spíš, že se jí nutně chce na záchod a má nějaký ošklivý tik v obličeji a to nemluvím o tom podivném tanci, co předvedla...

No sečteno podtrženo. Tato cukrová panenka má asi moooc ráda kontrast, protože vidět tuto rozmazlenou Disneyovku s nacvičenýma pohybama u zrcadla vedle Joan, která si tvrdě cestu ke slávě prosekala a slyšet ji zpívat Kurta Cobaina, a necítit v tom tu neshodu, to je jako tvrdit, že zebra je jednobarevná...fakt nemožné.

No a teď ještě takový malý dodatek. Nechci tvrdit, že je Miley nějaká špatná, živí se jako zpěvačka, ok, ale ať si zůstane u toho svého, co jí získalo její fanynky a nesnaží se oslnit i druhou půlku světa, co nemá místo mozku cukrovou vatu, na to tady jsou, vždycky byli a snad i budou jiní lidé.

Mé nejoblíbenější písně aneb umělci, co by stáli za hřích

14. června 2012 v 21:58 | Míša***
Strašně miluji hudbu. A nejen to... úplně nejvíce obdivuji lidi, co ji tvoří, co vytvoří věc fyzicky nehmotnou ze svých emocí a pocitů, ze svého rozpoložení, která vám ale dokáže způsobit větší rány než nejostřejší nůž na světě, ... Proto moc nemusím součastnou hudbu, protože mi připadá, že už málo která píseň v sobě má tohle to TO.

1. Bitter-sweet symphony - The Verve - (na youtube♪♪)

Tito Britové mají něco do sebe. Píseň z roku 1997... Když ji začnu poslouchat, nemůžu přestat :D. Videoklip mě naprosto dostává. Nevím přesně, co je na něm tak úchvatného, ale ta odhodlanost, smířenost a lhostejnost, která z něj srší dopadá i na mě. Sem tam si ji pouštím večer před spaním, a promítám si svůj bezohledný pochod ulicí...lépe se mi pak usíná. Jasně, tato skupina má i jiné písně, ale žádná z nich mě už tolik neoslnila. A ten text je taky úchvatný. Kromě toho tato píseň je součástí soundtracku mého velmi oblíbeného filmu The Cruel Intentions - Velmi nebezpečných známostí. Tak dokonale pasovala na konec toho filmu, jako by pro něj byla šitá. Nevím jestli to bylo tím koncem, nebo tou písní, ale musela jsem brečet. Vážně skvělý film. No Káju (mého přítele) zase tak nebral, ale i on uznal, že byl fain - no nebyla to žádná akční kokotinka.

No change, I can't change,
I can't change, I can't change,
but I'm here in my mold,
I am here in my mold.
But I'm a million different people
from one day to the next...
I can't change my mold,
no, no, no, no, no, no, no

2. The Pretty Reckless - Make Me Wanna Die (youtube♪)

Já nevím... možná je vážně Taylor Momsen jen tuctová děvka... ale já ji mám ráda. Je pěkná má zajímavý hlas.. co víc chtít.. všechny smysly potěšeny. Proč zrovna tato písnička? Ani nevím, je to první písnička, kterou jsem od nich slyšela a díky níž jsem si je zamilovala, tak trošku nostalgie...:D Ale třeba My medicine mám taky moc ráda.. vlastně snad úplně všechny...a taky se mi moc líbí, jak Taylor přezpívala Wonderwall od Oasis. na koncert Nirvany už asi nikdy nepůjdu, Metallicu jsem už taky párkrát prošvihla... takže teď je mým největším snem vidět na živo tuto skupinu, dokonce se mi o tom už i zdálo, sice se ten sen nakonec změnil na ..ehm... poněkud osobnější setkání s Taylor někde na autobusové zastávce, ale to už je jedno... to že v brzké době neplánuje navštívit naši českou zemi make me wanna die!

Taste me, drink my soul
Show me all the things that I shouldnt know

3. Heart-shaped box - NIRVANA (na youtube♪)

Jo... tato skupina mě také nutí chtít zemřít. Jelikož nepochopím, jak někdo tak dokonalý, jako Kutr Cobain mohl chtít zemřít. Záměrně jsem neuvedla asi nejznámější píseň Nirvany: Smells like teen spirit... prototže Kurt ji nesnášel (všichni chtěli, aby ji pořád hrál). Co na této skupině miluji? Raději se neptejte, protože to bych povídala až do nekonečna. Miluji Kurtův hlas, miluji jeho zmatená slova, která přez svou nesmyslnost dávají smysl, miluji, že měl dceru, miluji zvuky kytar v jeho písní, až budu umírat, tak chci slyšet jedině je. Kdybych měla složit život za znovuzrození kohokoli, tak by to byl on. Změnili mi život. A to je důvod proč nenávidím drogy... protože vzali Kurtovi život, nebýt jich, tak se ten vůl nezabil. Mmch. ten videoklip k té písničce je šílený...:D

I wish I could eat your cancer when you turn back

4. Boney M - Rasputin (na yotube♪♪)

No jo... mám to spojené s velmi zajímavým momentem, kdy má mamka naprosto na šrot s párty čepičkou a škraboškou tančila v hloučku Darkovičáku a chytla mého přítele, zatáhla ho mezi tančící ožraly a nalila mu do krku ze svého kelímku Metaxu se slovy: Začleň se do rodiny. Asi za hodinku ji taťka donesl v náručí domů, načež se ještě před náma stihla pozvracet na zahradě. A ten den mi Kája řekl, zlato, tvoji rodiče jsou úžasní. ... jo to teda jsou.
Jinak Rasputin byl nějaký milenec ruské carevny, který měl léčitelské schopnosti a léčil jejího syna. Zkončil opravdu zvláštně. Nejdříve ho chtěli otrávit, pak ho střelili několika ranami do zad, ale údajně zemřel až na utopení, když ho hodili do nějaké řeky... drsný chlápek. Dala bych si líbit, takového Rasputina.
Ra Ra Rasputin
Lover of the Russian queen
They put some poison into his wine
Ra Ra Rasputin
Russia's greatest love machine
He drank it all and he said I feel fine

Ra Ra Rasputin
Lover of the Russian queen
They didn't quit, they wanted his head
Ra Ra Rasputin
Russia's greatest love machine
And so they shot him till he was dead

5. Personal Jesus - Depeche mode/ Marilyn Manson (poslech♪♪)

Je úplně jedno, kdo z nich to zpívá. Ta písnička má něco do sebe...

Your own personal Jesus
Someone to hear your prayers
Someone who cares
Your own personal Jesus
Someone to hear your prayers
Someone who's there

6. R.E.M - Losing My Religion (youtube♪♪♪)

Jasně, Everybody Hurts.. jo, už to je nuda. Vezmeme si tedy druhý největší hit... :D.

I thought that I heard you laughing
I thought that I heard you sing
I think I thought I saw you try

But that was just a dream
That was just a dream

7. The House of Rising Sun - The ANIMALS (youtube♪♪)

Jo jo.. děsně stará písnička, ale taky děsně super... Ta zvířata věděla, jak tvořit hudbu.
Oh mother tell your children
Not to do what I have done
Spend your lives in sin and misery
In the House of the Rising Sun

8. I kissed a Girl.. Katy Perry

No jo, vzpomínka na letní tábor, ne že bych tam líbala holku - škoda, pochybuji, že jsem si tenkrát vůbec uměla přeložit název té písničky. Ale Hrála nám tenkrát na diskotéce... já nevím kolik mi mohlo být roků... asi 13. Byl to pro mě zážitek, na to, že do té doby jsem poslouchala jen kazety s Hurvínkem a Nirvanu a částečně AC/DC, Iron Maiden, jelikož mí rodiče jsou hard rockoví fanatici..:D

9. Lana Del Rey - Blue Jeans (youtube♪♪)

Asi známější je píseň Video Games... ale jak textově, tak melodií mě více zaujala tato píseň, zažila jsem s ní zase jedno ze svých odpolední naprosto mimo realitu. Taky to tak děláte, že jen ležíte, projíždíte youtube a myslíte na to, co by bylo kdyby a bloudíte ve svých fantaziích, pak zjistíte, že je skoro deset, večerka se blíží, do školy nic nemáte, ale kašlete na to, protože se nechcete probudit z toho snu... Tak prožívám poslední měsíc. Jo, miluji Laničku... je skvělá.

I will love you 'till the end of time
I would wait a million years
Promise you'll remember that you're mine
Baby can you see through the tears
Love you more
Than those bitches before
Say you'll remember, oh baby, say you'll remember
I will love you 'till the end of time

10. Gnarls Barkley - Crazy (YOUTUBE♪♪)

Zase jedna z těch, co mi připomínají jisté chvíle mého života...Bylo to asi před něco málo pod 10 měsíci, co jsem byla ... no řekněme trošku osamělá a celý den ve škole jsem jen poslouchala hudbu z mobilu. A dívala se kolem a představovala jsem si, co asi lidi říkají. Byla to celkem sranda... u některých. U jiných to zase bylo dost k pláči. Každopádně, toto byla jedna z písniček, které jsem pořád dokola poslouchala, když už mě omrzely typické rokovky. Pamatuji si dokonce, jak jsem ji vypínala před vstupem učitelky do třídy - před písemkou z češtiny... JO... to byly divné časy a historie se opakuje.

And it's no coincidence I've come
And I can die when I'm done

But maybe I'm crazy
Maybe you're crazy
Maybe we're crazy
Probably

11. Behind blue eyes - The WHO (♪♪♪♪)

Hm... prostě taková klidovka...
No one knows what it's like
To be the bad man
To be the sad man
Behind blue eyes

12. Metallica - Enter Sandman (youtube♪♪)


NO... Nothing Else Matters je vážně pěkná písnička, ale od té doby, co jsem se ji učila zahrát na kytaru ji spíše nesnáším... :D Krom toho, tahle je více živá. :D Takových citovek už má plné zuby, kromě toho, není to jedno, záleží na všem. Takže... tomuto já říkám Metallica:

Sleep with one eye open
Gripping your pillow tight
Exit: light
Enter: night
Take my hand
We're off to never never land

13. Muse - Feeling good (youtube♪♪♪)

Jasně... můžete se ohradit, že tato píseň nepatří do originální tvorby Muse, že ji jen přezpívali... no a co jako? Je to má oblíbená, stejně jako Hysterie a Neutron star Collision a všechny ostatní od Muse... protože jsou geniální.
It's a new dawn, it's a new day, it's a new life
for me
And I'm feeling good

14. Hole - Violet (youtube♪♪♪)

Tak jako, jasně, že Kurt by si nevzal žádnou slabotu, seci to, co předvádí Countrey Love v posledních albech je přinejmenším smutné, ale já dělám, že vydala jen to jedno... :D V zájmu úcty ke kurtovi...

when they get what they want they never want it again
go on, take everything, take everything i want you to

15. Alice in Chains - Man in the box (youtube)

Jo... co je grunge to je moje... :D Ale nikdy nebudou lepší než Nirvana... to nikdo. Poněkud úsměvný text...:D
I'm the man in the box
Buried in my shit
Won't you come and save me, save me

16. Eurythmics - Sweet Dreams (youtube♪♪♪)

Sice tu písničku mám raději v podání Marilyna Mansona, ale uvádím s původním autorem, jelikož si zaslouží můj obdiv za vytvoření takového klenotu :D Přezpívat to a vypadat u toho jak obluda ze záhrobí umí každý ..:D
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of them want to get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

17. Blondie - One way or another (youtube)

Písnička mého dospívání... :D Pamatuji si ty časy, kdy jsme ještě bydleli v bytě a já měla ten malý pokojíček, o prázdninách jsem si vždycky otevřela okno, vzala do ruky kytaru, nebo hřeben a předstírala, že hraju, nebo zpívám, nebo jsem zpívala a u toho jsem dělala šílené kreace... :D Doufám, že mě nikdo neviděl :D Chybí mi ty otravné babky, co chodily po baráku a nutily mě ztlumovat rádio...:D Chybí mi :D ... Chybíte mi :D

18. Queen - Miracle (youtube♪♪♪)

Strašně moc miluji Queeny... proč všichni, co mám ráda musí být mrtví, je to otravné. Uvádím zde tento song, jelikož ho mám spojený s Kájou ♥. Když jsme se začínali u nás scházet, neměla jsem ještě anténu na televizi a tak jsme si pořád dokola pouštěli DVD Queenů i s videoklipy. Rozhodně vedla Hard Life, I want to break free A nejvíce tato: Miracle (zázrak), v jejímž klipu vystupují malé děti, předvádějící Queeny, roztomilé. Miluji je.

The one thing we're all waiting for is peace on earth - an end to war
It's a miracle we need - the miracle
The miracle we're all waiting for today

No to pro dnešek stačí, jsem už úplně vyštavená... jdu spát.
A jedna taková roztomilá na konec... nepatří mezi mé oblíbené,... ale je taková děsně milá..:D
Her boyfriend's a dick; He brings a gun to school and he'd simply kick my ass if he knew the truth; He lives on my block; He drives an Iroc; But he doesn't know who I am and he doesn't give a damn about me.

You have got a pussy, I have a dick...

15. května 2012 v 21:29 | Míša***
Dlouho jsem přemýšlela, jak uvést skupinu Rammstein, které nejsem zrovna skalní fanynkou, ani ne kvůli stylu hudby, kterou dělají, protože, co já vím různé druhy metalu mi nikdy nějak extrémě nevadily, jako spíše kvůli němčině, kterou z celého svého srdce nesnáším. Ale přeci jen do nějakých písniček přidali trochu angličtiny.

Nevím jak vy, ale já nejsem tak dobrý angličtinář, abych rozuměla anglickým textům když se na ně moc nesoustředím,... a víte jak. Prostě jen tak posloucháte písničku a pak si jednou uvědomíte, co se tam zpívá. Načež jsem nejdříve nevěřila svým uším, ovšem po shlédnutí klipu, který na youtube najdete pouze cenzurovaný (necenzurovaný ZDE : http://www.bomba.cz/video/rammstein-pussy-uncensored/) tomu i uvěříte. Začátek je pohodička ale ve druhé půlce je to už takový trošku (vážně jen maličko:D) porno-videoklip. Nicméne ta blondýna má nekonkurenční prsa a tak nějak celkově po zkouknutí jsem silně litovala, že vedle mě nesedí K, na kterého bych se mohla vrhnout a to nejen kvůli te blondýně ale taky, protože se mi dokonce líbí i melodie a provedení té písničky nezávisle na tom, co se v ní zpívá, takže dvojité vzrušení. Doporučuji, pokud se potřebujete dostat do nálady. :D

Moc jsem se o Rammsteiny nikdy nezajímala, ale jsou to podle všeho poněkud drsní chlápci, vyřvávat taková slova na koncertech a podobně... Nějak si nedovedu představit, jak nějaký český zpěvák (dobře omezme to na nerapový) zpívá něco podobného v češtině a u toho mává českou vlajkou, třeba takový Karel Gott, co já vím, může se jimi inspirovat a vydat nějakou desku jejíž název by bez pomoci hvězdiček nešel vyjádřiti...takže nezapomeňte že:

You've got a pussy,
I have a dick,
So what's the problem?
Let's do it quick.
So take me now before it's too late
Life's too short, so I can't wait.
Take me now, oh don't you see?
I can't get laid in Germany.

WALK OFF THE EARTH

6. května 2012 v 16:51 | Míša***

Jednoho krásného dne, konkrétně v únoru, se na videacesky.cz objevilo video s překladem písně Somebody that i used to know v podání okouzlující skupiny Walk Off The Earth, jejíž členové mají jakousi zálibu v hraní na buďto méně nástrojů než je jich a nebo více.

Je to aktuálně pětičlenná skupina, která vznikla v roce 2006 v Ontáriu a bohužel na české wiki je ještě nenajdete. Na jejich stránkách http://www.walkofftheearth.com/, které ještě nejsou pořádně dokončené najdete seznam jejich plánovaných vystoupení, zatím bohužel Českou republiku minou Německem a Rakouskem, takže se můžeme kochat jen na youtube.

No a nedávno tomu, co z úst a prstů dvou jejich členů vznikla cover verze písně Polly od mé milované Nirvany. Ze začátku jsem byla mírně skeptická, jelikož zatím kdo šáhl na Kurta, tak ho zkazil. Ale oni jsou prostě dokonalí. Jsou něco úplně nového a ještě jsem nikdy neviděla nikoho hrát na činely paličkou přilepenou ke kytaře, zatímco na ni hraje. Asi se na ně nezlobím, protože oni Kurta a Nirvanu nenapodobují. Dělají to po svém. A jde jim to sakramentsky dobře!

Polly - Walk off the Earth

Čím mě ale naprosto odrovnali, bylo video, v němž přezpívávají The Beatles. Absolutně nechápů, jak ten dlouhovlasý pán dokáže hrát na dvě kytary zároveň, přičemž na jedné brnká a na druhé chytá akordy... Přičemž k tomu ještě hraje na harmoniku nebo (divím se, že nebo :D) zpívá. Nebo používání DOLNÍCH končetin ke hře na klávesy.. prosím...Skoro se divím, že bubeník nehraje na hrnce a skleničky.

From me to you - Wak off the Earth
Jo a kromě toho, paní/slečna zpěvačka má úžasný hlas...ostatně jako i ti ostatní z nich

Rytmus měl pravdu

30. dubna 2012 v 18:44 | Míša***
Včera jsem se dost namíchla, když jsem se koutkem oka dívala na Hlas československa a zpívala tam Ivanna Bagová, pokud nevíte vo co go: ZDE její vystoupení

Samozřejmě jako obvykle po dozpívání přišlo na řadu hodnocení porotců, kde mimo jiné sídlí: Patrik Vrbovský známý jako Rytmus a Michal David. A právě tito dva pánové se včera názorově střetli kvůli této blonďaté zpěvačce (nejen kvůli ní).

Šlo asi o toto: Rytmus prováděl své hodnocení, kdy upřímě zpěvačce naznačil, že na něj působé zastaralým dojmem a chybí jí takový ten šmrnc, co zapůsobí na mladé lidi, že mu spíš připadá jako pro padesátileté publikum.

Načež Michal David se začal narážet do Rytmuse, ve stylu že on vlastně není ani žádný zpěvák a veřejně ho shodil a urazil v přímém přenose, což bylo nejen trapné, ale také vysoce neprofesionální. A upřímě řečeno, když poslouchám zpívat lidi z týmu Michala Davida, tak snad kromě jednoho, už nevím jméno, ale který zazpíval vybranou předělávku písničky Personal Jesus Od Marilyna Mansona (tu píseň si sám vybral a Michal s tím ze začátku nesouhlasil), tak snad úplně u všech mám pocit, že zpívají písničky jak výběrem, tak způsobem, který by zaujaly tak 50 let zpátky a usínám u toho. Vůbec se mi nelíbí, jakým stylem vystupují a podobně.

Takže ať už jsem si o Michalovi Davidovi do včerejška udělala jakýkoli obrázek, tak teď mě naprosto zklamal a je to pro mě jen přestárlý dědula, který mě, sedmnáctiletou puberťačku, už nemá šanci zaujmmout a obávám se, že se to přeneslo i na lidi v jeho týmu.

Než začal v tv hrát Hlas československa, myslela jsem si, že Rytmus je jen namyšlený vypatlaný idiot, ale jak tak poslouchám ta hodnocení, tak mluví upřímě, na rovinu a poskytuje užitečné rady. Michal David snad nikdy neřekl nic, co by mělo pro toho člověka nějaký užitek.

A teď bych jen na pravou míru uvedla - nejsem fanynka rytmuse, jelikož rappery moc nemusím, natož ty slovenské, ale podle mě je to velmi chytrý člověk, který se vyzná v lidech, hudbě a který se orientuje v dnešní době a bude umět svému týmu pomoci oslovit cílovou skupinu mladých lidí, a to platí i pokud by byl takový namyšlený idiot, jako si hodně lidí myslí.

Musím uznat, že Ivanna zpívá krásně, ale chybí mi v ní ta divokost a hlavně ta vzpoura, kterou musí v sobě a svých písničkách zpěvák mít, aby mě oslovil. Kromě toho, že nezpívá falešně, pro mě není ničím zajímavá a jen proto bych jí hlas neposlala. Neděláme tady konkurs na operu. Myslím, že československo nehledá nějaký tuctový hlásek, který polovina lidí vůbec neocení, protože nemá hudební sluch. Hledáme tady někoho, kdo zaujme a tím pro mě zatím Ivanna Bagová není.

Jaký na to máte názor vy?

Janet Devlin

15. dubna 2012 v 15:15 | Míša***
Mám ráda talentové soutěže, protože pokaždé se tam najde někdo, kdo mě nějak okouzlí, někdo, o kom víte, že neslyšíte naposledy. Nedávno jsem narazila na X Factor 2011 z Velké Británie, sem tam byl někdo dobrý, jindy jsem se zasmála, ale pak jsem našla Janet Devlin. Stydlivou nevinnou šestnáctiletou holčičku s hlasem, který mi nedá spát.

Pochází ze Severního Irska, hraje na kytaru a jak ve svém "medailonku" prozradila baví ji čtení. Jako první píseň, se kterou okouzlila celou porotu a plný sál lidí, si vybrala "Your Song" od britského zpěváka Eltona Johna, zřejmě více známou v podání Ellie Goulding, já osobně ji znám jen díky muzikálnímu filmu "Moulin Rouge". Každopádně, když jsem ji slyšela, neubránila jsem se husí kůži po celém těle, což je možná zároveň zásluhou té písničky samotné, ale přesto jsem zůstala nad jejím výkonem stát s otevřenou pusou.

Následovalo dlouhé procházení veškerých možných videí. Tato slečna si troufla na "Don´t wanna miss a thing" od Aerosmith, zazpívala to s dětskou sladkostí, která mi na tom sice vadila, protože se s textem té písně dle mého názoru neslučuje, ale i tak jsem to dokázala překousnout, protože to vyrovnala skvělým výkonem, či si dokonce troufla na "Sweet child of mine" od Guns and Roses, což zaspívala v magické atmosféře s doprovodem harfy a možná je pravdou, že to potom neznělo zrovna moc rockově, jak by se dalo očekávat od písně hard rockové skupiny, ale to se mi na tom právě líbilo, že to vzala po svém. Moc se mi v jejím podání také líbila píseň: "I am beautiful" od Christiny Aguilery.

Existují, existovaly a budou existovat lepší zpěvačky, snad dokonce i v té samé soutěži, například Amelia Lily, která dokonale zazpívala nejen píseň "Freedom", nebo například neuvěřitelně krásnou píseň "Show must go on", kterou zvládla bez jediné chybičky, ale kterou nedokážu slyšet z ničích jiných úst než z Freddieho Mercuryho, protože ta píseň je jeho... když ji zpívá někdo jiný, jsou to jen prázdná slova, jen on ji může zpívat tak, aby si zachovala tu pravdivost a krásu, když ji slyším, chce se mi brečet, protože ona má v sobě tolik emocí, strašně obdivuji, jak dokázal nejen žít s myšlenkou blížící se smrti, ale stále zpívat jako ten největší král.

The show must go on
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on

Ano, je tam více úžasných, ba dokonce lepších zpěvaček, ale Jenet si mě získala tím, jak z ní vyzařuje něco nového, něco co je v málokom. Strašně mi připomíná Florence Welch ze skupiny Florence and the Machine, kterou mám moc ráda. Je to prostě holka, kterou nechci zapomenout, protože věřím, že jednou bude mít svoje písničky a ty já chci rozhodně slyšet, protože už teď vím, že se mi budou rozhodně líbit.

Na závěr Under the bridge by Janet Devlin, ne její nejlepší vystoupení, ale mi se bude líbit snad i kdyby zpívala falešně, oproti těm našim českým kopíráckým hyenám, či typům jako Britney Spears, je prostě hvězda.

Zatracená Francouzka

3. února 2012 v 15:44 | Míša***
Tak čistý mladý hlas, zajímavě zabarvený. Já tu holku prostě zbožňuji! Má jen 13 roků. Oproti originálu Adele, se této písně v podání Mariny nemohu nabažit. Ty vysoké tóny a ta její výslovnost, vyslovuje tak pěkně. Kromě toho jsem se do ní zamilovala. Chci mít přesně takovou dceru. Má dokonalé vlasy, a ty pohledy, co kolem sebe házela typu: Jste všichni moji.potkat ji naživo, tak okamžitě měním orientaci. Jen jsem nepochopila toho porotce, co jí ukazuje, ať se mu dívá do očí, chudáka ji rozptyloval. Okouzlila vás také natolik, že byste byli schopni ji bezváhání adoptovat, být té možnosti?

Marina Dalmas

ZDE NA YOUTUBE (nepovolují vkládání videí)

No a když už jsme u této písničky. Přezpívala ji také jedenáctiletá CONNIE TALBOT známá z podobné talentové soutěžě. Také famózní výkon, ale nemůžu si pomoci, Marina na mě působila tak magičtěji.

No a když už jsem u toho porovnávání, tato dvě slečny také přezpívaly Firework od Katty Perry... obě u mě ztroskotaly na refrénu, který podle mě moc nezvládly. Nějak nedokážu porovnat čí výkon byl lepší: Marina - ZDE. Connie - ZDE.

Jako další píseň, co můžeme v jejich podáních porovnávat je Set fire to the rain také od Adele.

MARINA

NA YOUTUBE
(Videa s Marinou nejsou povoleny vkládat)

Takže: ZDE

...............................................................................
CONNIE
NA ZÁVĚR, PÍSNIČKA ROLLING IN THE DEEP PŘEZPÍVANÁ TAK, ŽE MUSÍTE SLYŠET!
NIC PRO TY, CO NECHTĚJÍ PŘIJÍT O HUDEBNÍ SLUCH.
 
 

Reklama