Kreslení

Easy rider

30. prosince 2013 v 14:36 | Míša***
Mám to po mamce. Když se do něčeho pustím, ptřebuju to všechno mít co nejvíce perfektní. Takže, když se mamka rozhodla, že si pozve na silvestra přátelé a oslaví to v motorkářském stylu, stalo se z našeho domu plánovací doupě. Koupila kraví lebku, zařídila zapůjčení motorky a vymýšlí všechny možné dekorace, takže byla jen otázka času, než mě taky zapřáhne. Tákže po deseti hodinách... tadá:

Po stopách fantazie

5. července 2013 v 11:41 | Míša***
Poslední dobou nemám na svoje koníčky vůbec čas. Konec školního roku je obvykle hektický a teď, když už konečně začaly prázdniny, utírám rozpláclé mušky z oken nevděčných řidičů a když se z práce vrátím domů, stihnu ze sebe jen vydrhnout pot a prach, nastavit si budík na nepříjemně brzké hodiny a jít spát. Ale přeci jen nějaké obrázky se mi za tu dobu nashromáždily.. :-)
1 x A4, 3 x A3 a 1 x A1 ...

Nic mě nefascinuje více než lidské oko...
... teda kromě ostatních částí lidského těla :-)
To je můj první pokus o Lanu Del Rey... al trošku jsem to zpackala.. :D

Taylor Momsen :-)
CatGirl
A na konec něco, co ani já neumím pojmenovat :-)
Za týden končím s prací, tak snad, kromě dohánění poviiné četby, se dostanu i k zábavnějším činnostem. :-)

Výkřik :)

27. února 2013 v 18:22 | Míša***
Moje poslední fantasmagorie... Nakonec to dopadlo jinak, než jsem smýšlela. Vlastně to mělo být docela obyčejné. Ale t o bych nebyla já, kdybych z toho neudělala odraz mých duševních pocitů a oko samosebou nesmí chybět. Můj obvyklý formát A2. Použité jsou hlavně vodovky a černý fix.

Kreslení přes vánoce

6. ledna 2013 v 21:32 | Míša***
Jedno z mých předsevzetí do tohoto roku bylo více se věnovat svým koníčkům, nejen když jsou vánoční prázdniny a nemám, co dělat. Takže prsty už mám od strun rozřezané dostatečně a teď příjde na řadu oprášit staré štětce, vybalit ty nové, a pomalovat ta plátna, co jsem dostala na vánoce těma novýma akrylovýma barvičkama. Zatím jen to, co jsem "dokázala" stvořit přes prázdniny:

Naše kočka Jasmína, A2, temperkyPokus o Dr House, A3, tužka obecná, známá taky jako lámavka otravná :-)

Jonny Depp a Helena Bohdam Carter z filmu Sweeney todd, A2, temperka a barva na železo, holt nouze :-)

Joan Jett, A2, tužka


No jo, vím, že to není dokonalé, ale cítím chuť se v tom zlepšovat, a to je hlavní, a navíc mě to strašně baví :-)

Tygr

15. října 2012 v 15:45 | Míša***
Měli jsme udělat do ruštiny projekt ve smyslu takového upoutávkového letáčku na Ostravu. Samozřejmě jsem si na to vzpomenula až v neděli večer a začala jsem řešit problém s tím, jakže získám obrázky Ostravy, když nemáme tiskárnu. Nakonec jsem se rozhodla strávit Československo má talent kreslením. Nakreslila jsem novou radnici, zoo - tygra a slezskoostravský hrad. Ve stejném pořadí klesala i má trpělivost, takže tu radnici jsem se piplala půl hodiny, toho tygra jsem odflákla trošku více a ten hrad vypadá, jak by to kreslilo školkátko. No co. Taky jsem se potýkala s problémem, že vlastně nemám pastelky. Takže jsem to kreslila tužkou, voskovkama, suchýma psatelama, tužkou na obočí, očníma linkama a konturovací tužkou na rty. Asi si nadělím nějaké pořádné pastelky na vánoce, jen na to zase v záplavě předvánočních slev ve všech obchodech s oblečením nesmím zapomenout.

Poslední výdech

14. září 2012 v 17:22 | Míša***
Já nevím, co mě to zase popadlo... ale prostě, ... pokud vám někdy duše odlétla ven rukávem, pochopíte :D
pokud bych to měla nějak popsat, tak je to výplod toho, že se tady NĚKOMU nechtělo šprtat nepravidelná slovesa a hodinového poslouchání Breath of life pořád dokola. Taky jsem konečně zjistila, jaká je otrava kreslit tuší (kterou ani nemáte, takže černou vodovkou) pomocí párátka a že barva do razítek nejde umýt.

Malba na zeď aneb Jak si vylepšit pokojíček :D

27. července 2012 v 16:53 | Míša***
No, co dodat...:D Prázdniny ve znamení práce - nebo zábavy? Nějaké ty dny to zabralo...:D ale výsledek snad stojí za to :D Vše podle předlohy, samozřejmě.

A co máte na zdi vy? :D

Kresba - Kurt Cobain - A2

27. června 2012 v 19:54 | Míša***
No, jo, bála jsem se, že znesvětím jeho památku, ale nemohla jsem si pomoci, tak nějak si myslím, že když už jsem kreslila slavného Roberta Pattinsona se slovy, že kreslím jen ty, co mám ráda...Tak by byla ostuda nenakreslit člověka, co ovlivnil mé mládí/dětství z "hvězdiček" asi nejvíce.

Je to na A2ku, takže celkem veliké na mé nízké kreslířské schopnosti a hlavně na to jak moc neumím stínovat, ale snažila jsem se. Taky jsem měla poměrně maličkou asi pěticentimetrovou tužku a to jen velmi měkkou, takže mám výmluvu, proč nejsou detaily... které bych asi nezvládla.

Fakt jsem se snažila, nevím na kolik se to podařilo...ale vím jistě, že ho ihned jdu zarámovat tam, kde se teď upírsky culí plakát Roberta... Kája bude mít radost. Visí mi to totiž nad postelí a on si stěžuje, že se při "tom" na něj musí dívat. Možná větší radost by měl, kdybych tam pověsila Megan Fox.. ale co není, může být.

PRO ZVĚTŠENÍ - KLIKNĚTE NA OBRÁZEK
No a představte si, že teprve při kreslení tohoto mi došlo, že Kurt byl levák...to jsem ale fanynka

Socha LVA - závěrečná práce do výtvarky

15. června 2012 v 16:48 | Míša***
Měl to být původně lev, ale nechtěla se mi už dělat hříva a tak je to lvice. Trošku zdeformovaná, ael učitelce se líbila... a mamce se taky líbí, tak to je hlavní. Už ji dala do obýváku na skříň...
Je to celé z tapetovacího lepidla a novin. Nabarvené zatím jen temperkama. Zabralo mi to 6 hodin práce. Takže celkem makačka piplačka a na ty já nejsem. Nemám trpělivost. Každopádně. Baví se babrat v blátě... to mám zafixované už od malička... a to lepidlo bylo podobné, snad ještě lepší konzistence. Takže jsem si to užila...:D


Vodovky: Zastřelená

27. května 2012 v 17:20 | Míša***
Má dnešní nálada přenesená na papír.. :D Ne, tak jako, já myslím, že už musíte být zvyklí, že bez tématu smrti nebo krve zásadně nekreslím :D.
27.5. 17:00, A2, vodovky

Dílo dokonáno :D

27. května 2012 v 14:21 | Míša***
Celé to začalo nevinně, když jsem našla staré zrcadlo u nás v dílně. Bohužel zrcadlo už bylo zašlé časem, takže musím dokoupit nové, ale rám mě zaujal svým tvarem a proto jsem se jej rozhodla znovuzrodit. Nevím nakolik se mi to povedlo. Každopádně, doufám, že se bude svému novému majiteli, mému kamarádovi, líbit.
Nějaká ta ukázka...

Větší: ZDENO, třeba se někomu líbí... naprosto mě vyčerpalo... ani nejsem schopná ho už týden přelakovat bezbarvým lakem a to je přitom to úplně nejlehčí.

Ztracená víla

20. května 2012 v 12:58 | Míša***
Původně jsem si chtěla nakreslit nějakou profilovku na tu hroznou věc jménem facebook, protože svoji fotku si tam dávat nechci a prázdné mi to taky příjde trapné nechávat, tak jsem začala kreslit, ale nakonec z tohovyšlo něco hodně divného. Nicméně mi se to líbí. Ale když to viděla mamka začala na mě normálně křičet, že jsem úplně blbá, že kdyby ta holka měla takhle useknou ruku, tak by se rozhodně netvářila takhle a normálně jsem se zčínala bát, že mi jednu flákne, tak jsem se raději nenápadně ztratila. Je hrozné, když vás nikdo nechápe :D.

A3, vodovky

Smutný méďa

8. dubna 2012 v 15:11 | Míša***
Včera jsem si oblíbila míšení různých barviček na tom lvovi, dneska jsem se to pokusila aplikovat na pochmurnější téma. Moc se mi to nelíbí, ale dneska šlo hlavně o poselství... a to je předáno.


ale

Duhový LEV

7. dubna 2012 v 21:50 | Míša***
Nevím, jestli se Kájovi ty moje spatlaniny vážně líbí, nebo mi jen chce udělat radost, každopádně si je věší na zdi. Když jsem mu dneska říkala, že mám zase chuť něco namalovat, když už mám ty barvičky, tak trval na tom, že to musí být lev. Nejdříve jsem byla celkem v šoku, protože namalovat lva ... s mojim stylem malování, nevím, zda bych zvládla, všechny ty chloupky a správné odstíny barev a kdoví, co ještě, ale nakonec jsem se do toho pustila PO SVÉM a myslím, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. :D Jasně - dal by se ještě upravit a vylepšit, ale po tolika hodinách práce už se mi vážně nechce, Takže má první šelma:
Má mysl na papíře

22. března 2012 v 18:49 | Míša***
Asi jsem vážně trefená, vždycky jsem byla hrdá na to, že jsem jiná než ostatní, že nezapadám do žádné řady a jsem originál, který nejde lehce napodobit, ale teď už to nechci. Protože všichni kolem mě jsou mnohem šťastnější. Nebojí se riskovat zjištění, že jsou k ničemu a i kdyby byli, nikdy si to nepřipustí. Moje vysoké měřítka na mou osobu se stále zvyšují a já už nemám energii jim vyhovovat.

No každopádně. Pořád kreslím jenom oči. Nevím, kde to beru. Nejsou to věci, ve kterých se projeví kreslící talent, ten bohužel nemám, ale myslím, že když už kreslím, obvykle nakreslím svůj psychický stav. Těžko vyčíst, jak to semnou tedy je. Tak se tedy koukněme na mou duši v 70 x 40 cm :D.

Smrt má mnoho očí

13. března 2012 v 17:55 | Míša***
Dneska mě zase chytlo šílené nutkání pokydat si stůl a všechno okolo barvama, poházet štětce kolem sebe a vylít plechovku s vodou na stůl. Našla jsem v předsíni veliký papír, tak bylo nutné ho znehodnotit. Když to viděla mamka, ptala se, jak se to jmenuje a dávala tomu jména jako smrt číhá všude a smrt vidí všemi úhly a podobně, pak se k ní přidala teta s podobnými názvy. Nechápu, co to pořád s tou smrtí mají... Já bych to pojmenovala, (kvůli motýlka): Na všem se dá najít krása.

Kreslení po zdech

4. března 2012 v 20:24 | Míša***
Upřímě nevěřím, že to bude někdy třeba, ale kdybych si někdy hledala nového přítele, tak hlavní podmínkou by bylo, aby měl bílé zdi. Možná trošku neobvyklý požadavek, ... Už snad 3 týdny u Káji kreslím(e) po zdi a začínám(e) se blížit ke konci. Už nám chybí jen jeden rožek a jde se na další zeď :P. Vzhledem k tomu, že Kája teď pořádně ujíždí na 9gag.com, vybrali jsme postavičky, které se objevují v tamějších "komixech." A taky legendární kočku Nyan Cat, ta potvora mi zabrala tak 4 hodiny... ani nevíte jaká to byla úleva, když jsem nakreslila poslední pixelku :D . Zbývá nám už jen jeden ten pravý dolní rožek, nenapadá vás, co s ním??????

No a můj miláček...?
Néééé, to mu křivdím, dělal mi celou tu dobu DJe a podával čajíček. A taky se mu nesmí upřít ten výkon při napsání písmenek N a A ve slově China. :D
Taky jsme sem tam zašli do sklepa nasekat dřevo a zatopit, z čehož plynulo něco díky čemu teď kája bude mít sekání dřeva o mnohem raději. 2x. A asi teď ve mě chvíli vůně nasekaného dřeva bude evokovat jisté sexuální touhy. :D

Dneska jsme se dokonce rozhodli vyjít konečně na sluníčko a jeli jsme na brusle, bohužel žádné fotky nemám,... Nějak nebylo co fotiti, takový normální den.Až když jsme přišli, došlo mi, že památka zase nebude. Ale přece jeden záběr vzniknul. Zrovna když se Kája převlíkal, zmáčkla jsem samospoušť a běžela k němu, ale vzhledem k tomu, že nemá na té fotce kalhoty a asi by mě zabil, kdybych ji tady dala, tak se nepodělím... ale zase na druhou stranu, je to jedna z mála fotek, kde jsme spolu, tak alespoň malý výřez:

Jsem zmožená a celý dva dny jsem se nepodívala na špetku školy, tak se jdu podívat aspoň na angličtinu, to je teď snad jediná věc, co mě ještě nepřestala bavit.

Bohatství je relativní

25. ledna 2012 v 19:05 | Míša***
To, co pro nás znamená obyčejnou věc, může pro jiného znamenat všechno.

Kreslení ♥ Medvídek

9. ledna 2012 v 18:48 | Míša***
Takového bych chtěla... možná si ho jednou ušiju.

Kreslení ♥ Motýl

9. ledna 2012 v 18:46 | Míša***
Podle obrázku, jenž mi maminka nakreslila do památníčku.
1. Fáze
2. Fáze - vybarvování (s pěkně blbýma pastelkama)
 
 

Reklama